Kahramanmaraş'ta Öğrenciler Ve Öğretmenler Okulun Açılmasını 4 Gözle Bekliyorlar

 Kahramanmaraş depremi sonrası Kahramanmaraş, hatay, adıyaman ve malatya olmak üzere 4 şehrimiz ağır olarak depremden etkilendi ve hayat bir süre durdu diyebiliriz. Depremin üzerinden neredeyse 3 aya yakın bir zaman geçmesine rağmen okulları açmak yerine ev temeli atmakla meşgul yetkililer. 

Bir çok yerde okulların açılmasına rağmen Kahramanmaraş'ta okulların açılmamasına ve tarihin yeniden ileri bir zamana atılması nedeni ile veliler ve öğrenciler bu duruma isyan etti.

Veliler İsyan Ediyor:

Dün akşam Kahramanmaraş' ın yerel bir sayfasında veliler ve ne dediğini kulağı duymayan bir eğitimci ile kavga çıktı. Sayfanın sahibi kavgayı durdurmak için postu silmek zorunda kalmıştı. 

Öğretmen: Benim çocuğum var gelipte sokakta kalmam, barınma sorunumu çözün sonra hizmet bekleyin. Koskoca devletin bulduğu çözüm yurt mu?

Veliler:  Gönüllü olarak gelen öğretmenlerimiz yurtlarda kalıyor, onlar bu şehire 5 kuruş almadan, sokakta yatmayı göze alarak çocuklarımıza eğitim vermek için koşup geldiler ve şu anda yurtlarda kalıyorlar. Devlet hangi çalışanını sokakta bırakmış ki sizi bıraksın. En başta dediğimiz gibide yurtlar var diyoruz siz hala koskoca devlet yurtlarımı çözüm olarak bulmuş diyorsunuz.
Doktor, asker, polis yurtlarda, çadırlarda kalıyor da ailesi ile siz neden kalamıyorsunuz? Doktordan çok mu üstünsün ki? Bence sizin derdiniz barınma yeri değil, siz sadece yatmaya alıştınız 3 ay boyunca, devlet imkan tanımış al tayinini git ki yeni öğretmenlerin önu açılsın. Madem yurtları, konteynerleri beğenmiyorsun git o zaman, hak etmediğin parayı alma. Yıllardır ekmeğini yediğin halk için dediklerin çok ayıp, ayrıca umarım argo kullanmayı bırakırsın bir eğitici olarak. 


Yazılan yorumları ekran görüntüsü alamadık sayfanın sahibi postu bir anda silince, ama gayet net hatırladığım yorumları aynı şekilde yazdım. 

Öğretmenlerden Destek Mesaji Yağdı 

Yukarıdaki tartışmada öğretmenin sözlerine kırılan sayfa sahibi story'de ufak bir sitem dolu söz yazınca araya, hazır olarak bekliyoruz diye öğretmenler tarafından destek mesajları atılmaya başlandı. 

Güzel şehrimizin koca yürekli personelleri, sizin gibi iyi niyetli kişiler ile tekrardan ayağa kaldıracağız kahramanmaraş'ı :) 

Koca yürekli öğretmenlerimiz,  güzel cevap vermiş, beğenmiyorsan yorum yazma geç, olanlardan sonra nasıl böyle çirkin olabilir insanlar. Diye sitem etmiş öğretmenimiz. 
 Diger öğretmenimiz ise kurslarımız açtık, valilik kanalıyla bir şey yapılabilir ise talep oluşturalım yazmış. Okulların açılması için elinden geleni yapmaya hazır ❤️


3 hafta önce şehirle gelen öğretmenimiz, okullar açılmayınca kendi imkanları ile online eğitime geçecek. Siz ne güzel insanlarsınız 🙂

Diger öğretmenimiz ise okullardan bazılarının sapasağlam olduğunu ve boş durduğunu söyleyerek, sesimizi duyuralım diyor. 


Kahramanmaraş halkı olarak zor gününde şehri terk etmeyerek yardımınıza koşan doktorları, askerleri, polisleri unutmayacaktır. Zor günümüzde okulların açılması için çalışan, gönüllü olarak çadırda yatmayı göze alarak koşa koşa öğrencileri sınava hazırlamak için gelen öğretmenlerimizi ve sayamadigimiz onlarca mesleği unutmayacaktır... 

1 Yorumlar

  1. bu günlerde gelip geccek inşallah, kimleri unutmayacagmizi iyi öğrendik

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Daha yeni Daha eski
IP adresi nasıl öğrenilir? IP adresi nedir? IP adresi neden önemlidir? IP adresi gizleyici nedir? IP adresi değiştirme nasıl yapılır? IP adresi takibi nasıl yapılır? IP adresi nereden bulunur? IP adresi ile yer tespiti nasıl yapılır? IP adresi ile kimlik tespiti nasıl yapılır? IP adresi engelleme nasıl yapılır?