Yanında Minicik Kalacağınız DEVASA 5 Büyük İnsan

30
Skip (5)
Advert

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Advert
Ekleme Tarihi by admin
16 İzlenme
Devler Gerçekten Dünyamızda Yaşıyor mu?


1. Ekaterina Lisina : Rusya'nın en uzun kadını ile tanışmaya hazır mısınız? 2.06'lık boya sahip Ekaterina Lisina aynı zamanda dünyanın en büyük ayaklarına da sahip kadındır.

2. Uljana Semjonova : 2.13 m boyundaki Letonyalı Uljana Semjonova 1970 - 1980 yılları arasında çok başarılı bir kadın basketbol oyuncusuymuş. O dönemde Avrupa'nın en uzun boylu kadın ünvanına da sahip Uljana basketbol oynadığı dönemde Sovyetler Birliğinin basketbol şampiyonalarında altın madalya kazanmasında büyük emeği bulunmaktadır.

3. Leonid Stadnyk : Sıradaki dev insan ise Sultan Kösen'den önce en uzun adam rekorunu elinde bulunduran Ukraynalı Leanid Standnyk. 2 metre 57 santimetrelik boyuyla dikkatleri üzerine çeken Leonid oldukça uzun boyuna rağmen Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi reddetmiş ve ünlü olmak istemediğini dile getirmiştir.

4. Gitika Srivastava : 2.11 m boyundaki Gitika Srivastava da Hindistanlı eski bir basketbol oyuncusudur. Yine Hindistan basketbol tarihinin başarılı oyuncularından birinin kızı olan Gitika devasa boyuyla Hindistan'ın en uzun boylu kadını olarak kayıtlara geçmeyi başarmıştır.

5. Robert Wadlow : 1918 Amerika İllinois doğumlu Robert Wadlow ise tıp tarihinde tanınmış en uzun boylu adamdır. 3.8 kilogram ağırlığında doğan Robert henüz 13 yaşındayken 2 metre 24 santimetreye ulaşmış ve dünyanın en uzun boylu çocuğu ünvanını almıştır.

Bonus : Gördüğünüz bu resim ise Amerika'daki Hirshhorn Müzesi'nden çekilmiş. Resimdeki gibi garip, ürkütücü ve dev heykellerin yer aldığı müze her yıl yüzlerde ziyaretçi ayırlamakta. Çekilen fotoğraflar ise ilk etapta insanları hayli ürkütmektedir.

► Videomuzu beğendiyseniz Abone olmayı ve beğen tuşuna basmayı unutmayın :)

1.Beynini Gerecek Hileli Bulmacalar - %97 ÇÖZEMİYOR:https://youtu.be/KIzaqKAOHLs

2.Bir Servete Mâl Olmuş Minik Hatalar ( Sen Bu Hataları Yapma):https://youtu.be/7Yq7_xWXXBE

3.Japon Okullarında Uygulanan 8 Anlamsız Kural:https://youtu.be/xwixOPAGOXM

4.Bilet Almak İçin Can Atacağınız 10 Uçak Yolculuğu:https://youtu.be/0ytwUnvcBBs

► Her gün 1 video yüklediğimiz kanalımızda sizlere her konudan farklı videolar yapmaya çalışıyoruz.. Şaşırtıcı, sıradışı, ilginç, eğlenceli ve bilgilendirici videolar için kanala abone olmayı unutmayın! https://goo.gl/8Yf9Su

► Kaynaklar:
► en.wikipedia.org
► eksisozluk.com
► line.do
► people.howstuffworks.com

Bizleri takipte kalarak yeni videolardan haberdar olabilirsiniz, teşekkürler..
Kategori
MERAK

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.