Sezon 3 - Bölüm 12: İlişkilerde Yaş Farkı

30
Skip (5)
Print Photos Online

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
28 İzlenme
İlişkilerdeki ve evliliklerdeki yaş farkının önemi nedir? İdeal ve mutlu bir ilişkide erkeğin ve kadının yaş farkının ne olması gerekir? Neden bir ilişkideki yaş farkı her nesilde farklılık gösterir? Dünyanın geneli hangi yaş farklarıyla romantik ilişki kurmakta ve evlenmektedir?

Instagram: @inceislerTV
Sunucu: @etoburzebra

En sık evlilik yaşı 27-32

Afrika ülkeleri en çok yaş farkı olan ülkeler. Yüzde 30’u büyük yaş aralıklarıyla evlilik ve ilişki bağı kuruyorlar. Batı ülkelerindeyse bu oran yüzde 8.

En uzun süren ilişkiler erkeğin kadından ortalama 4 yaş büyük olduğu ilişkiler.

X kuşağında evlilik ve ilişki yaşı kurma farklı erkeklerin gene 4 yaş büyük olduğu ilişkiler.

Y kuşağında yani günümüzde en çok tercih edilen ilişkilerse akran ilişkileri. Sebebi ortak kariyer ve özel hayat hedefleri. Eskiden iş gücüne kadın katılımı olmadığı için önemli olan kadının genç, doğurmaya ve çocuk bakmaya elverişli olmasıyken kadınların iş gücüne daha çok katılmasıyla ilişki yaşları aynıya geldi.

Bu aynı zamanda kadınların yaşça daha büyük olduğu ilişkilerin de yaygınlaşmasını sağladı.

Ancak araştırmalar hala yaşça küçük kadınların adamlardan, adamların da yaşça küçük kadınlarla yaşadığı romantik ilişkilerde daha mutlu olduklarını gösteriyor.

Bir İngiliz araştırması erkeğin 6 ile 10 yaş arasında daha büyük olduğu evliliklerin, tüm evliliklerin %14’ü kadar; ve kadının 10 yaşa kadar daha büyük olduğu evliliklerin ise tüm evliliklerin sadece %3,2'si kadar olduğunu gösteriyor.
Kategori
MERAK

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.