Reklam Güzel Ama Yemezler: Bright | İnceleme (2017)

30
Skip (7)

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Advert
Ekleme Tarihi by admin
25 İzlenme
Netflix Türkiye'nin Bright için yaptığı reklam: https://www.youtube.com/watch?v=xl4MTFFct8k

Twitter: https://twitter.com/filmelestiriler
Instagram: https://www.instagram.com/filmegitmedenonce

Farkındaysanız Netlfix direkt olarak internette yayınlamak için film yapıyor. Böylece kimsenin bilet alıp sinemada 1 saat reklam izlemesine gerek kalmıyor. Ülkemizde buna en çok sevinenler torrentçilerdir. Adamlar filmi direkt olarak çıktığı gün indirebiliyorlar. Ancak şöyle bir sıkıntı var. Netflix şu ana kadar iyi filmler çıkarmasına rağmen hiç Stranger Things ve 13 reasons why gibi herkes tarafından konuşulan bir film çıkarmadı.

Netflix'in 90 milyon dolar bütçeli yeni filmi Bright, Suicide Squad'ın yönetmeninden geliyor ve ülkemizde Netflix'in yerel reklamıyla duyuruldu. Bizce bu reklam, saadettin teksoy ve Narcos işlerine göre bir tık gerideydi ve fazla uzundu ama gene de ülkemiz reklam piyasasına göre başarılı diyebiliriz.

Neyse, Netflix, film izleme partisi yapmamız için bize harika bir Bright kutusu yolladı. Baksanıza kutunun üstünde şu film çekerken kullanılan şeylerden bile var. Artık film çekenler buna ne diyor bilmiyorum. Neyse, film çeken youtuberlar bilir. Biz de sırf bu kutuyu yolladıkları için filme uçuyorum galiba puanını veriyoruz. Video bitti hoşçakalın.

Bu bayat espriden sonra filme geçebiliriz. Filmimiz, Orc, elf ve insanların beraber yaşadığı bir toplumu anlatıyor. Bu gelecekte veya geçmişte geçen bir film değil. Günümüzde geçiyor ve baya bir gerçekçi. Orc, elf ve insanların günümüzde var olduğu bir pararlel evren düşünün. İşte olay bu. Bu dünyada orclar toplumun alt, insanlar orta, elfler de üst sınıfında yer alıyor. Filmin konsepti gerçekten akıllıca. Bu sınıflar üzerinden film bize günümüzde yaşanan ırkçılığı ve üzücü toplumsal olayları anlatıyor. Başrollerimizse polis ikilisi olan insan Will Smith ve Orc Joel Edgerton. Bu iki polis dünyada bulunan nadir sihirli bir obje bulunca olaylar başlıyor.

Bu videoyu izleyenlerin aklında Bright'ı izlemelimiyim diye bir soru olabilir?

Açıkçası bazı iyi şeyleri olmasına rağmen bence Bright genel olarak çok iyi bir film değil. Tabii vaktiniz varsa ve filmlerin ele aldığı konsepti, hikayeden ve kurgudan biraz daha önde tutuyorsanız izlemenizde sıkıntı yok. Bu arada bazı eleştirmenler filmi yerden yere vurmuş ama bizce Bright rezil bir film de değil. Gerçi, Bright 2017'nin en iyi filmi kesinlikle izleyin diyenler de olmuş. Galiba internette hep uç tarafların sesi en çok çıkıyor.

Neyse, Bright neden çok iyi değil?

Film bu güzel dünyayı iyi anlatamıyor. Öncelikle bize bu dünya hakkında pek bir bilgi vermiyorlar. Bir serinin 5. filmini izliyormuş hissine kapılıyoruz. Filmde bize çoğu şey anlatılmıyor ve bu sebeple de izlerken bazen kaybolmuş hissi yaşıyoruz .Ancak bazen de sırf hikayeyi anlayalım diye uzun uzun ilgimizi çekmeyen şeyleri anlatıyorlar. Karakterler ve ismi geçen insanlarla alakalı da pek bir bilgi edinemiyoruz. Bazen bu sahneyi neden izledim, bunun filmle bir alakası var mı diye düşünüyorsunuz.

Film, yanlış yerlere odaklanıyor ve süresi de gereksiz uzun. Ayrıca son aksiyon sahnesi sanki Suicide Squad'dan alınmış gibi. Gene dansözümsü bir kadın elfçe bir şeyler söylüyor ve film boyunca beklediğiniz sahneyi izlemiyorsunuz?

Peki Bright'ın neresi iyi?

Dediğimiz gibi, konsept çok iyi. Bazı aksiyon sahneleri de gerçekten başarılıydı. Gene bazı diyaloglar da eğlenceli ve akıllıcaydı. Ancak iyi sahnelerin sayısı kötü ve anlamsız sahnelerin sayısından azdı.

Bu sebeple size söyleyebileceğimiz çok bi şey yok. Olay bu. Bright'ın reklamları güzel, ama yemezler. Ama çok kötü bir film de değil. Ama çok iyi bir film de değil. Ama ama ama işte. Her neyse, bizim Bright'a olan puanımız bu muydu?

Sizin de Bright'la ilgili olan yorumlarınızı bekliyoruz. Bu arada şu ana kadar Netflix'in yaptığı en iyi reklam sizce neydi? Yorumlara bekliyoruz. Hoşçakalın.
Kategori
FRAGMANLAR

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.