Oruç Bozan Film: Deadpool 2 | İnceleme (2018)

Advert

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Advert
Ekleme Tarihi by admin
16 İzlenme
Wolverine'i öldüren stüdyonun yeni filmi Deadpool 2, 18 Mayıs'ta vizyonda!

Benedict ve Tom Holland'la Pictionary oynadık: https://goo.gl/PGczdp
Loki'yi Doğduğuna PİŞMAN Ettim: https://goo.gl/ziEWAj
Venom fragman incelemesi: https://goo.gl/kYFYHW

Instagram: https://www.instagram.com/filmegitmedenonce
Twitter: https://twitter.com/filmelestiriler


Dikkat dikkat. Bu videoda spoiler yer almamaktadır. Filmin gizli sahnesi gerçekten muhteşem.

Deadpool bizce 2016'nın en iyi romantik komedilerinden biriydi. Sürekli Hugh Jackman ve Ryan Reynolds'la ilgili espriler yapan bu karakter klişe haline gelmiş süper-kahramanlarla harika bir şekilde dalga geçiyordu. Aynı zamanda kendini ciddiye almayıp deli gibi eğlendiriyordu.

Bu filmde de karakterimiz yeni kahramanlarla beraber zaman yolculuğu yapan Cable'ın öldürmeye çalıştığı bu çocuğu kurtarmaya çalışıyor. Evet, hikaye Terminator 2'yle aynı.

Bu arada eğer ilk cümlede filme romantik komedi dediğimiz için videoyu kapatanlar olduysa çok mutlu olduk. Zaten bizim anlaşılmayan espri anlayışımızı anlamayanlar varsa videoyu izlemelerine gerek yok.

Şeytan Marka Giyer filmini çeken ve Wolverine'i öldüren stüdyonun yaptığı Deadpool 2'de adamımız yeni bir yönetmen ve milyonlarca referansla geri dönüyor. Bu arada Devil Wears Prada filmini Türkçe'ye çevirenlerin Prada'yı marka diye çevirmeleri iyi olmuş. Aynı kafayla X-Men First Class'ı Süper-Kahraman: First Class, Logan'ı da sadece Süper-kahraman diye çevirebilirlerdi. Birinin meslek olarak film isimlerini çevirdiğini düşünün. İnsan ortalıkta söylemeye utanırdı. Bi de çocuğunu düşünün. Babasının mesleğini sınıf arkadaşlarına söylerse okul hayatı biterdi, yazık

Neyse, artık büyük ihtimalle anlamışsınızdır. Video Deadpool'la ilgili olduğu için değişik espriler yapıyorum. Tam bir özentiyim.

Peki filmi nasıl buldum? Tabii ki beğendim. Marvel filmlerinin hepsi harika. Son 12 videomuzdan sadece 8'i Marvel'la ilgili. Merak etmeyin biz de başka konular yapmak istiyoruz ama izlenmeyi de düşündüğümüz için şu sıralar vakit olmuyor. Ama aklımızı toparlarsak olacak. Deadpool vizyona girince Ant-Man'e kadar süper-kahraman filmi kalmayacak. Böylece sonunda Beverly Hills Çuvava'nın eleştirisini yapabileceğiz.

Tamam, yeter. Film nasıldı?

Deadpool 2 eğlenceli bir aksiyon komedisiydi. İzlemenizi kesinlikle öneririz. Eğer Infinity War sendromu yaşıyorsanız ve her çizgi-roman filminde dünya değiştiren olaylar yaşanmasını istiyorsanız bu filmden mutsuz ayrılabilirsiniz. Neyse, adamımız milyonlarca espri yapmaya devam ediyor ve bizi baya bir güldürüyor. Arada da hayvan gibi şaşırtıyor ve güldürüyor. Esprilerin %70'ine güldük diyebiliriz. Oranı az diye düşünmeyin çünkü 2 replikten biri espri. Bazı şakalarsa çok Amerikan kaçtığı için insanların anlamayacağı şeyler olabilir. Deadpool'un ve Cem Yılmaz'ın esprilerini bir kez daha benzettik. İkisi de popüler kültür referanslarla iyi güldürüyor. Örneğin Arif v 216'nındaki kaç yaşındasın sen esprisiyle Ryan Reynolds'ın Green Lantern esprileri benzer kafada. Çok çok gereksiz bir karşılaştırma yapmak gerekirse biz Arif v 216'yı daha çok beğendik. Gerçi iki filmin de eksik yanları benzer.

Peki Deadpool 2'nin neleri iyiydi?

Süpergücü şanslı olmak olan Domino, tam bir aptal olan Peter ve X-Force ekibinin yeni üyeleri çok iyiydi. Biz film sırasında bu takımın aksiyon sahnesini ve olanları çok komik bulup beğendik. Ryan Reynolds her zamanki gibi harikaydı. Bi saniye duralım. Çünkü Ryan Reynolds her zaman harika değildi. Şimdi çok sevilse de eskiden hepsi birbirine benzeyen romantik komedilerin oyuncusuydu. Ha bi de şu süper-kahramanı oynamıştı.

Deadpool 2'de neler iyi değildi?

Filmde hikaye ve karakterler açısından çok bir şey yoktu. Karakterlerin motivasyonları ve hissettikleri de biraz sığ kalıyordu. Hani olaylar doğal bir şekilde değil, sırf yaşanması gerektiği için yaşanıyor gibiydi. Özellikle şu çocuğun yaptığı hareketlerin nedenlerini anlamadık ve beğenmedik. Film ilkine göre olaylara biraz daha odaklanmış ve ama tam olarak odağı tutturamadığı için ilk filmde çok düşünmediğimiz motivasyonlar bu filmde öne çıkmış. Ayrıca film ilkine göre biraz daha dağınıktı. Cable, takım, zamanda yolculuk derken biraz kafası karışmış gibi duruyordu. Sonuçta Deadpool süper-kahraman filmleriyle dalga geçip eğleniyor ama sadece espriler filmi tek başına kurtarmaya yetmiyor. İlk filmde gördüğümüz esprilerin benzerleri bizi güldürmeye devam ettirdi ama bu filmde bir iki küçük olay dışında yeni bir şey eklenmiş gibi hissetmedik.

Filmin efsane gizli sahnesini ve gelecekte yaşanacakları başka bir videoda konuşmayı planlıyoruz. O zamana kadar özenle hazırladığımız şu 4 videoyu izleyip kanala abone olup dünyayı değiştirebilirsiniz. Hoşçakalın.
Kategori
FRAGMANLAR

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.