Ölüler Diyarına Yolculuk: Coco | İnceleme (2018)

Advert

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Advert
Ekleme Tarihi by admin
31 İzlenme
Coco gerçekten muhteşem bir film.
Patreon hesabımız: https://www.patreon.com/filmegitmedenonce

Twitter: https://twitter.com/filmelestiriler
Instagram: https://www.instagram.com/filmegitmedenonce
kişisel: https://www.instagram.com/cem.basak/

Rastgele film önerileri:https://www.youtube.com/watch?v=fImlwaFfNeg&list=PLNluscFuhJdps1OyrXMxgS4g3GuxHst3m
SAHNEYİ ÇEKERKEN PARAŞÜTLE ARABA ATMIŞLAR: https://www.youtube.com/watch?v=qth3lqsX4t4

Bu videoyu izleyen insanlar kendini çok güçlü ve tamamlanmış hissediyor olabilir. Tam tersine belki de duygusalsınız ve yeni şeyler hissedip daha iyi olmak istiyorsunuz. Belki de sürekli instagramda zaman yok etmekten, kendinizi paylaşmaktan veya başkalarını izlemekten sıkıldınız. Her şeyi kenara bırakıp bir film izlemek istiyorsunuz.

Büyük ihtimalle sıkıntılarınızı sadece siz geçirebilirsiniz. Ancak iyi bir film izlemek insana her zaman yardımcı olur. 17 Ocakta vizyona giren Pixar'ın yeni filmi COCO'yu herkesin izlemesi gerek. Biz filmin sonunda mutlu bir şekilde ağladık. Eğer ütopik bir dünya yaratsaydım Harry Potter, Crazy Stupid Love, Toy Story ve Terminator 1 ve 2'den sonra kesinlikle Coco'nun izlenmesini zorunlu kılardım. Daha sonra da filmi izleyenler için bir test olurdu. Sorulara istediğim cevapları veremeyenler Coco'yu tekrar izlemek zorunda kalırdı ve liseye geçemezdi.

Gerçi çoğu ülkenin sınav sistemi böyle, sadece Coco yerine başka şeyler öğretiyorlar.

Tabii biz kimseye zorla film izletemeyeceğimiz için şimdi size filmle ilgili görüşlerimizi söyleyeceğiz.

Ayrıca eğer animasyonların çocuklar için olduğunu düşünüyorsanız lütfen videoyu burada kapa-mayın. Şimdi aklımına gelen ilk film Ratatouille oldu. Bu filmi izleyin ve artık kendinize biraz çeki düzen verin. Sonuçta ben futbol sevenlere aah bunlar 5 yaşında çocukların sokakta oynadığı şeyi seviyor, pff veletler demiyorum. Bir şeyin yetişkinlere hitap etmesi için illa silah, sert bakışlar veya gerçek insan içermesine gerek yok. Sonuçta duygusal canlılarız.

Pixar gelmiş geçmiş en iyi film stüdyosu olabilir. Yaptıkları her film bir iki istisna dışında harika. Günümüzde yaşayan bazı insanlar sinema, televizyon ve müziğin geçmiş zamanlarda daha iyi olduğunu savunuyor. Evet, günümüzde saçma sapan şeylerin sayısı fazla. Ancak, sürekli kötü şeylerden konuşursak iyi olan filmler gölgede kalır. Yani Enes Batur'un filminin vizyona girmesini dünyanın sonu olarak görüp her yerde bunun hakkında konuşacağınıza insanlara Coco'yu önerebilirsiniz. Ya da ikisini de yapın.

Neyse, gene konu dışına çıkmayalım.

Filmimiz, ailesi müzikten nefret eden ancak müzisyen olmak isteyen Meksikalı bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Çocuk, hayranı olduğu DölaCruz gibi ünlü bir gitarist olmak istiyor. Bu sebeple birgün adamın mezarına gidip gitarını çalıyor ve böylece ölüler diyarına hapsoluyor. Çocuğumuz burda hem müzik, hem de ailesiyle ilgili şeyler öğrenip bu diyardan çıkmaya çalışıyor.

Coco teknik olarak mükemmel bir film. Renkli ve canlı kareler bize Meksika kültürünü çok güzel gösteriyor. Sadece kareler değil, belli ki bize kültürü anlatmak için detaylı bir çalışma yapılmış.

Ayrıca filmde yaratılan dünya size çok gerçek geliyor. Animasyon olarak yaratılmış olmasına rağmen karakterler de mekanlar da size bir yaşanmışlık hissi aktarıyor. Oraya gitmek, orda bulunmak istiyorsunuz. Şuna bakın.

Filmin başında hikaye düz bir şekilde ilerliyor. Hikayenin sonuna geldiğinizde ise muhteşem bir sonla karşılaşıyorsunuz. Coco'nun son 15 dakikası gerçekten inanılmaz hüzünlüydü. Ağladık.

Coco çok iyi ve temiz bir senaryoya sahip. Hiç gereksiz sahne bulunmuyor. Bunlar ve Disney filmlerindeki harika teknik, güzel Meksika kültürüyle birleşince ortaya böyle bir film çıkıyor.

Biz Coco'yu dublajlı izledik ve sanırsak film ülkemizde orijinal diliyle vizyonda yok. Normalde dublaj bizi filmden kopartıyor ama burada çok iyi bir iş çıkartılmış. Şarkılarda bile garip hissetmedik.

Coco ayrıca ölümü hem çocuklar hem de yetişkinler için düşündürücü ve naif bir biçimde ele alıyor.

Kısacası bu filmi kesinlikle izlemeniz gerek. Bütün aileyi toplayıp bu filme gidin ve bir şeyler hissedin. Coco son zamanlarda izlediğimiz en iyi film. Bu filme uçuyorum galiba diyorum.

Video bitiyor ama siz isterseniz bizi patreondan destekleyebilirsiniz. Yeni bir proje yapmak için sürekli sponsor beklemek yerine seyircilerimizin yardım edebileceğini düşündük. Patreon'da aylık 1 dolar bağış yapsanız bile bu kanal için çok önemli olur. Videoları önceden izlemek veya patreona özel bazı videoları kaçırmamak için açıkamalardaki linke göz atabilirsiniz. İlla destek olmanıza gerek yok. Şu 4 videoyu izleyerek de destek olabilirsiniz.
Kategori
FRAGMANLAR

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.