Milli Savunma Bakanı'ndan Afrin Operasyonu Açıklaması: Bu Harekat Yapılacak

30
Skip (5)
Advert

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Advert
Ekleme Tarihi by admin
41 İzlenme
Afrin operasyonuyla ilgili açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Canikli, 'Tehdit seviyesi her geçen gün yükseliyor, bu harekat yapılacak. Tüm terör hatları ortadan kaldırılacak.' dedi.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikliplanlanan Afrin operasyonuyla ilgili A Haber'de soruları yanıtladı. Canikli, "Tehdit seviyesi her geçen gün yükseliyor. Tüm terör hatları ortadan kaldırılacak." diye konuştu.

"BU OPERASYON YAPILACAK"

Milli Savunma Bakanı Canikli, "Bu operasyon gerçekleştirilecek, yapılacak, Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi. Ama zamanı, saati tamamen harekatın gerekliliği çerçevesinde, harekatın en etkili, en başarılı şekilde yürütülmesiyle alakalı planlamanın bir parçası. Dolayısıyla o çerçevede şu anda gereği yapılıyor." dedi.

"HEDEFİMİZ PYD'NİN ORTADAN KALDIRILMASI"

Bakan Canikli, "Tüm terör hatları ortadan kaldırılacak. Operasyonun Türkiye'nin uluslararası hukuktan doğan hakkı var. Harekat için şartları olgunlaştırıyoruz. Bu harekat yapılacak. Temel hedefimiz PYD terör örgütünün tamamen ortadan kaldırılması. Türkiye'ye yönelik terör tehdidi her geçen gün artıyor. PYD'ye en büyük silah desteğini ABD sağlıyor." dedi.

"RUSYA, ASKERİ VARLIKLARINI ÇEKECEK"

Rusya ile yapılan Afrin görüşmesi hakkında konuşan Canikli, "Askeri varlıklarını çekecekler." açıklamasında bulundu.
Kategori
GÜNDEM

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.