Meral Akşener'den seçim sonrasında ilk değerlendirme

30
Skip (5)
Online Print Photos

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
24 İzlenme
Meral Akşener seçim sonrası ilk değerlendirmesini yaptı. CHP'nin adayı Muharrem İnce'nin diğer partilerin beklentinin altında oy aldığı değerlendirmesine yanıt vererek, ""Sayın İnce, CHP sistemi içinde bakıldığı zaman 100 yıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. 50 yıllık bir MHP yüzde 11 oy aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi bütün devlet güçleriyle, imkanlarıyla, kasalarında siyasi partilerin ciddi paralarla bir seçim kampanyası yaptılar o da yüzde 41 oy aldı. HDP yüzde 11 oy aldı. Emeklilerin emekli parası, gönüllülerin harçlıklarıyla, devletten bir kuruş para almadan kurulan 8 aylık İYİ Parti de yüzde 10 oy aldı. Ben sayın İnce’nin bu sözlerine, fikrine katılmıyorum" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin genel merkezinde, yeni seçilen milletvekilleri ve Genel İdare Kurulu üyeleri ile toplantı gerçekleştirdi. Akşener, toplantının ardından da milletvekilleri ile birlikte kürsüye gelerek kameraların karşısına geçti. Akşener'in açıklamaları satır başlarıyla şöyle:

"Öncelikle henüz kesinleşmemiş olsa da seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu açıklamayı bugüne bırakmamızın nedeni, benim ve partimin anlayışı gereği yetkili kurullarımızda görüşmeden açıklama yapmama ilkemizdir. Bize göre güçlü ve kalıcı bir siyasi parti olmanın gereği de budur. Seçim sonuçlarının ortaya koyduğu tabloyu genel idare kurulumuzun ve milletvekillerimizin önüne koydum. Tabloyu değerlendirerek yol haritası çizmelerini talep ettim. Buradan çıkacak karara da uyacağımı belirttim.
Kategori
GÜNDEM

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.