Haberin Her Hali - Haberh.net
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol
Advert

Hz. Nuh'un Oğlu İle Cep Telefonuyla Görüştüğünü Söyleyen Akademisyenin 'C' Harfiyle İmtihanı

20
You can skip to video in 7

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Admin - Kategori: GÜNDEM
7 İzlenme

Açıklama

Hz. Nuh'un gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü söylemesiyle gündeme gelen profesörün 'C' ve 'G' harfiyle imtihanı olay oldu

İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesinden Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek, TRT 1'de yayınlanan Pelin Çift'in sunduğu Öteki Gündem programına İbn Haldun Üniversitesinden Dinler Tarihi konusunda uzman olan Prof.Dr. Ömer Faruk Harman ile birlikte katıldı.

Programda Örnek'in Nuh Tufanı esnasında Hz. Nuh'un kendisine inanmayarak gemiye binmeyen oğlunu ikna etmek için cep telefonu ile görüştüğünü savunması olay oldu.

PROFESÖRÜN "C" HARFİ İLE İMTİHANI

Prof Dr. Harman ile Pelin Çift'e zor anlar yaşatan Örnek, 'C' Harfi konusunda büyük sorun yaşadı. Örnek, Arapça'da 'C' harfi yoktur diyerek başladığı konuşmasına Prof. Dr. Harman itiraz edince önce 'Gudi' dedi, daha sonra Arapça'da 'P' harfi yoktur diye devam etti.

DEDİĞİ ANLAŞILMAYINCA KAĞIDA YAZDI

Uzun süre 'C', 'C' diyen Örnek'e stüdyoda bulunan iki kişi bunu anlamadıklarını söyledi. Örnek, daha sonra 'C' dediği harfi kağıda yazdı. Harman, bu harfin 'G' olduğunu belirterek "G' yerine Arapça'da 'Kaf ve kef' harfi kullanıldığını söyledi.

POLEMİĞİ PELİN ÇİFT BİTİRDİ

Pelin Çiftçi, bu tartışmaya dayanamayarak Örnek'e "Ama siz Arapça bilmiyorum diyorsunuz. Hiç girmeyin oralara" diyerek 'C' ile 'G' polemiğini bitirdi.

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS