FutbolArena TV - Aydın Cingöz ile Haber Aktif programı (13 Nisan 2018)

30
Skip (5)
Advert

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
36 İzlenme
Aydın Cingöz ve Milliyet Gazetesi'nden Senad Ok, FutbolArena Haber Aktif programında Fenerbahçe'nin gündemini değerlendirdi.

Aziz Yıldırım ve Ali Koç neden birbirine karşılıklı rakip oldu?

Aydın Cingöz'ün sorusuna cevap veren Milliyet Gazetesi Fenerbahçe muhabiri Senad Ok, "Ali Koç'un başkanlık serüvenini başlatan isim Aziz Yıldırım'dır. Ali Koç'un başkanlık hayali yönetime girdikten sonra başladı. Aziz Yıldırım eğer o dönem yöneticilik için Ali Koç'u ikna etmeseydi şu an Ali Koç aday olmayabilirdi." dedi. 

3 Temmuz sürecinde Ali Koç'un Aziz Yıldırım'a büyük destek verdiğini de söyleyen Ok, "Direnişin en önemli etkenlerinden biri yönetimin dağılmamasını sağlamaktı. Ali Koç olmasa yönetim dağılabilirdi." ifadelerini kullandı.

Ali Koç ile Aziz Yıldırım'ın arası ne zaman açıldı?

"Aziz Yıldırım, Hulusi Belgü'ye karşı kazandığı seçimde Ali Koç'u listesine almak için çok uğraştı. Fakat Ali Koç dışarıdan destek vermeyi önerdi, başkan da kabul etti." diyen Senad Ok, "Aziz Yıldırım o dönemde Ali Koç'a, '4-5 arkadaşını yanına al ve futbolu sen yönet. Ben de mahkeme süreçleriyle ilgileneyim' dedi. Fakat Ali Koç bunu kabul etmeyip arkasından başkan adayı olunca Aziz Yıldırım ilk tepkisini koydu." ifadelerini kullandı.

"Aziz Yıldırım, 'Benim tek bir oyum var, o da Ali Koç'a' dedikten sonra Ali Koç'un kürsüye çıkıp konuşması başkanı kızdırdı." derken Aziz Yıldırım'ın bu davranışı bir 'şov yapma' olarak değerlendirdiğini söyledi. Senad Ok'a göre Ali Koç, Aziz Yıldırım'ın veliahtı olarak başkanlığa gelmek istemedi.

SENAD OK: "AZİZ YILDIRIM ÇOK SİNİRLENDİ"

"Ali Koç döneminde kurulan iletişim ekibi, Aziz Yıldırım tarafından kulüpten gönderildi." diyen Senad Ok, "Gerekçe olarak, 'Kulüp içindeki gelişmeleri Ali Koç'a aktarmaları' gösterildi." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ali Koç'un mali raporları istemesinin de ikili arasındaki gerilimi tırmandıran son gelişme olduğunu belirten Ok, "Aziz Yıldırım bu duruma çok sinirlendi." dedi.

Senad Ok, tüm bu sebeplerin Aziz Yıldırım'ın yeniden aday olmasının temelinde yatan gerekçeler olduğunu belirtti.

Aziz Yıldırım başkanlığı bırakacak mı?

Senad Ok'a göre "Hem Aziz Yıldırım, hem de Ali Koç yarıştan çekilmeyecek. Yargıtay kararı olumlu sonuçlansa bile Aziz Yıldırım görevi bırakmayacak. 3 yıllık süre sonunda bir daha aday olmayacak. Aziz Yıldırım geçmişte 'Görevi bırakıyorum' dediğinde gençti. Şu anda küçük bir kızı var. Bu nedenle son kez aday oldu ve eğer kazanırsa 3 yılın sonunda başkanlığı bırakacak."

Fenerbahçe'de seçimi kim kazanacak? Ali Koç mu, Aziz Yıldırım mı?

Seçim tahminine de değinen Senad Ok, "Kongrede 25 bin üye oy kullanabilecek. Katılımın 20 bini bulacağını düşünüyorum. İki taraf da kazanacağını söylüyor. Ali Koç cephesi daha iddialı tahmin yapıyor." dedi. Senad Ok ayrıca "Kararsız olanların seçimden 1 gün önce yapılacak konuşmalara göre oy atacağını düşünüyorum." yorumu yaptı.Senad Ok ayrıca "3 Temmuz kumpas davası olmasaydı Ali Koç seçimi zaten kazanırdı." dedi.

AZİZ YILDIRIM MEHMET ALİ AYDINLAR İLE NEDEN ANLAŞTI?

"Eğer Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar ile sponsorluk anlaşması yapmasaydı Fenerbahçe'nin gelecek sene Avrupa kupalarına gitmesi çok zorlaşırdı." diyen Senad Ok, "Euro 5 TL oldu, UEFA ile yapılan anlaşma nedeniyle yeni gelir bulunması gerekiyordu. Aziz Yıldırım mecbur kaldı bu sponsorluk için. UEFA ile yapılan görüşmede de bu sponsorluk anlaşması aktarıldı." ifadelerini kullandı.

"VALBUENA YİNE OYNAMAZ"

Son olarak Sivasspor maçında Fenerbahçe'nin ilk 11'ine değinen Senad Ok, "Sivas maçında Valbuena yine ilk 11'de oynamaz. Aatif ilk 11'de oynar. Soldado da yine oynayacaktır. Janssen sakat, Alper'in de sakatlığı vardı." şeklinde konuştu.

http://www.futbolarena.com
Kategori
SPOR

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.