Erdoğan Bu Detayı İlk Kez Açıkladı: Afrin'de Kızlarımız da Mücadele Ediyor

30
Skip (5)
Online Print Photos

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
30 İzlenme
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Afrin'de jandarma kızlarımız var onlar da mücadelenin içinde. Bizim Nene Hatun'larımız yok muydu? Şerife Bacı'larımız yok muydu? Bugün de var.' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen TÜGVA Gençlik Buluşması'nda konuştu. Erdoğan, Afrin Harekatı'na ilişkin detayı ilk kez açıkladı. Cumhurbaşkanı, "Türk milleti mücadeleye başladığı zaman işte böyle başarılara imza atar. (Zeytin Dalı Harekatı) Orada Jandarma kızlarımız var, onlar da mücadelenin içinde. Bizim Nene Hatun'larımız yok muydu? Şerife Bacı'larımız yok muydu? Bugün de var." diyerek Afrin'de kadınların da sahada olduğunu açıkladı."AFRİN'DE KIZLARIMIZ DA VAR"

Afrin Harekatı'nı değerlendiren Cumhurbaşkanı, "Afrin'de mücadele eden 20-25 yaşlarındaki kahraman askerlerimiz zor coğrafyalarda tarih yazıyorlar. Türk milleti mücadeleye başladığı zaman böyle başarılara imza atar. Orada kızlarımız var. Jandarma kızlarımız var. Onlar da mücadelenin içinde. Bizim Nene Hatun'larımız yok muydu? Şerife Bacı'larımız yok muydu? Bugün de var. Türkiye'yi yok sayanlara bizim burada olduğumuzu hatırlatmak boynumuzun borcudur. Biz sadece cesareti ile, kahramanlığı ile değil, aynı zamanda adaleti ile mazlumların yanında yer alarak farkını ortaya koyan bir milletiz. Bunun için sizlerden asla adaletten ayrılmamanızı istiyorum. Bunun için sizlerden zalimlerin karşısında daima mağdurların safında durmanızı, yer almanızı istiyorum." dedi.
Kategori
GÜNDEM

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.