Dünya'yı şoke eden gelişme! Mars'ta bulunan Antik Mısır...

30
Skip (5)
Advert

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Advert
Ekleme Tarihi by admin
23 İzlenme
Dünya'yı şoke eden gelişme! Mars'ta bulunan Antik Mısır...

Birbirinden ilginç iddiaları dile getiren komplo teorisyenleri bu defa da Kızıl Gezegen Mars'ta Sfenks heykeline benzeyen yaklaşık 60 metre yüksekliğinde bir tepe bulduklarını öne sürdü. Peki bu bir yanılsama mı yoksa gerçek mi?

Kızıl Gezegen Mars hakkına öne sürülen ilginç iddialara bir yenisi eklendi. Kendisini UFO avcısı ve uzay gazetecisi olarak tanımlayan Joe White, Mars'ta Sfenks heykeli bulunduğunu iddia etti. White son derece uçuk sayılabilecek iddiasını, NASA'nın Mars yüzeyinde gezinen Curiosity Rover tarafından çekilmiş fotoğraflara dayandırıyor.

Fotoğraflara dikkatli bakıldığında Antik Mısır'da inşa edilmiş Büyük Gize Sfenksi'ni andıran bir tepe göze çarpıyor. İddiasını YouTube üzerinde 'GIANT 200 ft SPHINX found on MARS' (Mars'ta 60 metrelik dev Sfenks bulundu) başlığıyla yayınlanan video, Sfenks heykeli olduğu iddia edilen tepenin farklı açılarla çekilmiş fotoğraflarına yer veriliyor.

Yaklaşık 60 metre uzunluğunda olduğu belirtilen heykelin Mısır'daki Büyük Gize Sfenksi ile hemen hemen aynı boyda olabileceği söyleniyor. Piramitler'den sonra Antik Mısır'a ait en büyük ikinci yapı olarak bilinen Büyük Gize Sfenksi'nin yapımı Mısır firavunu Kefren dönemine dayanıyor (MÖ. 2558 - 2532).

Nil Nehri'nin geçtiği Gize Platosu'nda yer alan Sfenks heykeli, yarı insan yarı aslan olan efsanevi bir yaratığı temsil ediyor. White'a göre Mars'ta bulunan Sfenks heykeli, Kızıl Gezegen'de bir dönem yaşamın ve medeniyetin olduğunun önemli bir göstergesi.

25 Mayıs 2018'de platforma yüklenen video bugüne kadar 3500 kişi tarafından izlendi. Videoyu izleyen bazı kişiler yapılan keşfi sıra dışı bulurken bazıları da bunun yalnızca sıradan bir tepe olduğunu savundu.

#Dünya'yı#şoke#eden#gelişme!#Mars'ta#bulunan#Antik#Mısır...#Birbirinden #ilginç #iddiaları #dile #getiren #komplo #teorisyenleri #bu #defa #da #Kızıl #Gezegen #Mars #ta #Sfenks #heykeline #benzeyen #yaklaşık #60 #metre #yüksekliğinde #bir #tepe #bulduklarını #öne #sürdü #Peki #bu #bir #yanılsama #mı #yoksa #gerçek #miNeVarNeYok # #magazin #haber #güncel #sondakika #söylemezsemolmaz #duymayankalmasın #artıksusma #söylemezsem #olmaz #soylemezsenolmaz #duymayan #kalmasın #artık #susma #2018


ABONE OL !: https://goo.gl/CLWhWo https://youtu.be/Idy8Km_-Vcg
Kategori
GÜNDEM

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.