Cumhurbaşkanı Erdoğan “Uber Diye Bir Şey Çıkmış, O İş Bitti, Artık Öyle Bir Şey Yok”

30
Skip (5)
Print Photos Online

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
26 İzlenme
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Uber diye bir şey çıkmış, o iş bitti. Artık öyle bir şey yok. Bizim taksicilik sistemi var. Bu nereden çıktı. Avrupa’da varmış, bana ne oradan ya biz karanını vereceğiz. Bu konuyla ilgili olarak sayın vali bütün yetki sizde İç İşleri Bakanlığımız talimatı verdi. Kendine göre taksicilik sistemi böyle bir şey yok” dedi.

Türkiye Gazetesi YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/Turkiye-Gazetesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezinde Özel Halk Otobüsleri Birliğinin düzenlediği iftarda şoförlerle bir araya geldi. Adıyaman’daki programının ardından İstanbul’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, özel halk otobüsü şoförleriyle birlikte orucunu açtı.

“Ücretsiz yolcu başına verilen ödeme tutarlarını yüzde 33 artırdık”
Özel Hak otobüsü şoförlerine bir müjde daha veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ,”İkinci müjdem, özel halk otobüslerimizin ücretsiz olarak taşıdığı yolculara karşılık her ay kendilerine ödemeye ilişkindir. Hepinizin bildiği gibi Ankara ve İstanbul gibi illerde Özel halk otobüsü başına aylık bin lira diğer büyükşehirlerde 750 lira, diğer 600 lira ödüyoruz. Bu uygulamaya 2015 yılında başladık. Gelecek aydan itibaren bu ödemeleri artırıyoruz. Buna göre Ankara ve İstanbul aylık bin lira olan ödeme bin 330 liraya diğer büyükşehirlerde 750 olan bin liraya diğer belediyelerde 600 lira olan ödeme 800 liraya çıkarılacak. Yani ödeme tutarlarını yüzde 33 oranında artırıyoruz. Böylece ücretsiz taşıma hizmetinin karşılığını verme konusunda önemli bir adım atıyoruz. Bununla da kalmadık Büyükşehir belediyelerinin halk otobüsleri ve deniz araçları işletmecilerine ödeme yapabilmelerinin önünü açtık. Bu düzenlemen hayırlı olsun” diye konuştu.

“Uber diye bir şey çıkmış, o iş bitti, artık öyle bir şey yok”
Yaptığı konuşmada Uber konusuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “D2 yetki belgesine dayalı olarak taksici esnafımıza alternatif hizmet verilmesi mevzuat açısından zaten mümkün değildir. Uygulamadaki bu yanlış anlaşılmaya yönelik bu adımları hem Ulaştırma Bakanlığımız, hem İçişleri Bakanlığımız, hem de belediyemiz attı. Taksici esnafımızın da burada durup kendisini bir muhasebeye tabi tutması gerekiyor. Hem teknik kalite anlamında hem de müşteri hizmet standartlarını yükseltmeyen bir sistemini varlığını uzun süre devam ettirebilmesi mümkün değildir. Er veya geç bir alternatif gelir bu sistemi değiştirir. Taksicilerimiz kendilerine verilen imkanı, değişimi ve dönüşüm gerçekleştirerek en iyi şekilde değerlendirmeye davet ediyoruz. Bir de bu Uber muber diye bir şey çıkmış, o iş bitti. Artık öyle bir şey yok. Geçenlerde bunu sayın Başbakan açıkladı. Bizim taksicilik sistemi var. Bu nereden çıktı. Avrupa’da varmış, bana ne oradan ya biz karanını vereceğiz. Bu konuyla ilgili olarak sayın vali bütün yetki sizde İç İşleri Bakanlığımız talimatı verdi. Kendine göre taksicilik sistemi yok böyle bir şey, kusura bakmasınlar. Trafik bunların üzerine gidecek, gereğini yapacak. Taksilerimizin, hakkını kaptıramayız, yedirtemeyiz” şeklinde konuştu.

#haber #gündem #news #sondakika #haberler #cumhurbaşkanıerdoğan #uberaçıklaması #istanbul #iftar

============================

Türkiye Gazetesi Resmi Web Sitesi
► http://www.turkiyegazetesi.com.tr

Türkiye Gazetesi Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/turkiyegazetesi
► https://twitter.com/turkiyegazetesi
► https://plus.google.com/+turkiyegazetesi
► https://instagram.com/turkiyegazetesicomtr
► https://www.youtube.com/user/turkiyegazetesi

Türkiye Gazetesi Haber Akışı
► http://www.turkiyegazetesi.com.tr/rss/rss.xml
Kategori
GÜNDEM

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.