Bu Öğrencinin Kopya Çektiğini Düşünüyorlardı . Ancak Çantasını Açtıklarında Gözyaşlarına Boğuldular

Advert

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Advert
Ekleme Tarihi by admin
30 İzlenme
İyi insanların varlığından haberdar olmak hepimizi mutlu eder. Ancak dünyada hala iyi insanların olduğunu bilince mutlu olmak kadar, o iyi insanlardan biri olabilmekte oldukça önemlidir. Bugünkü videomuzda sizlere dünya genelinden 3 farklı hikayeyi derledik. Dünyada zor şartlar altında yaşayan insanlara yardım eli uzatan ve onlara yalnız olmadıklarını hissettiren iyi kalpli insanları yakından tanıyalım.

► Videomuzu beğendiyseniz Abone olmayı ve beğen tuşuna basmayı unutmayın :)

1. Kimi kimsesi olmayan, yardıma muhtaç olduğu halde bu güne kadar kimseden bir şey istememiş Sami Amca'nın acıklı hikayesini biliyor musunuz? Geçtiğimiz aylarda bir twitter kullanıcının yaptığı paylaşım üzerine Türkiye Sami Amcayla tanıştı. Metrodan inerken düşen Sami Amcaya herkes önyargılı bakmasına rağmen Zühre ve ablası ona yardım etmişti. Bu yarımsever insanlar her halinden aç olduğu anlaşılan amcanın karnını doyurmak istedi. Ancak Sami Amca evde yemeğim var gidince hazırlarım diyerek tekliflerini reddetti. Çünkü Sami Amca kimseden yardım istemeden yıllarca tek başına bu şekilde yaşamaktaydı. Fakat Zühre ve ablası yine de amcayı evine kadar götürmüşler ve eve girince küçük çaplı bir şok yaşamışlardır. Çünkü evin içerisi, mutfak, tuvalet ve banyo yaşanmayacak derece kötü bir haldeydi. Ancak yine de Zühre ve ablası Sami Amca'ya acele bir şekilde yemek hazırlamışlar ve karnını doyurmuşlardı. Tüm bu yaşananların üzerine olay sosyal medyaya yansıdı ve birçok kişinin ilgisini çekmiştir.

2. Yemen'de kadın olmak oldukça zordur. Hele ki kadınların ve kızların okumaları daha büyük bir işkenceye dönüşmektedir. Yemen aynı zamanda Arap ülkelerinin en fakirlerinden birisi konumundadır. Yemen'de bir okulda okuyan bu kız öğrenci de önyargıların kurbanı olmuş durumda. Yemendeki okullarda yöneticiler sınav zamanları oldukça sıkı kurallar alır. Çünkü hiç bir öğrencinin kopya çekmesine müsaama gösterilemez. Bu denetlemelerden birinde bir kız okul yönetiminin gözüne çarpar. Bu kızın yanında bir çanta vardır ve kız bu çantaya sıkı sıkıya bağlıdır. Yönetim bu çantayı alıp içine bakmak ister ve kızın kopya çektiğini düşünür.

► Her gün 1 video yüklediğimiz kanalımızda sizlere her konudan farklı videolar yapmaya çalışıyoruz.. Şaşırtıcı, sıradışı, ilginç, eğlenceli ve bilgilendirici videolar için kanala abone olmayı unutmayın! https://goo.gl/8Yf9Su

► Kaynaklar:
► en.wikipedia.org
► eksisozluk.com
► line.do
► people.howstuffworks.com

Bizleri takipte kalarak yeni videolardan haberdar olabilirsiniz, teşekkürler..
Kategori
MERAK

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.