İzmir Cephe Mantolama

İzmir mantolama deyince İndeks Group akla gelir. Neden mi? yazıyı okuyun kararı siz verin.

Cephe Mantolama Nedir?

Mantolama, yani iç veya dış yapı yüzeylerine yalıtım malzemesi giydirme işlemidir. Binayı ısıtma veya soğutma işlemi olmayıp soğuma veya ısınmayı engelleyici bir giysi görevi görmektedir. Isı (soğuk veya sıcak) yalıtımı yaparak içerdeki ve dışarıdaki havanın birbirine geçmesi engeller. Isı yalıtım malzemesi sayesinde, mevsim ne olursa olsun dışarıdaki havanın içeriye tesir etmesi engellenir. Bu, mantolama malzemesinin ne kadar iyi olduğuna bağlıdır. %100 bir verim elde etmek mümkündür. Tam verim için en kaliteli malzemeleri kullanmak gerekir. İndeks Group yalıtımda kullandığı markalar; weber, filli boya expert, bonus max, capatect dalmaçya, kale mantolama gibi en kaliteli malzemelere sahiptir.

Isı Yalıtımının Faydaları Nelerdir?

Isınma ve soğutma için ödediğiniz masraflar %50 azalacaktır.

Sizin ve ailenizin ve en önemlisi çocukların sağlığı için güvenilir bir ortama kavuşacaksınız.

Eviniz veya iş yeriniz, İç ve dış mantomla işlemlerinden sonra dekoratif ve güzel bir görünüme kavuşacaktır.

Mantolama işleminden sonra duvarlarda rutubet oluşumu engellenecektir.

Yangına karşı daha dayanıklı bir yapıya sahip olacaksınız.

Büyük ölçüde ses yalıtımı da yapan malzeme sayesinde gürültü ortamından kurtularak huzurlu bir ortama kavuşacaksınız.

Mantolama Zorunlu Mu?

5627 sayılı kanunla 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren enerji tasarrufu ve verimliliği amacıyla yeni yapılarda birçok koşul aranmaktadır. Bunlardan biri de mantolama işlemidir. Denetim amaçlı olarak bu kanunda ‘’Enerji Kimlik Belgesi’’ tüm yapılar için zorunlu hale getirilmiştir. Bu belgeye göre sadece yeni yapılarda değil eski yapılar ( 50 m² ve üzeri) da mantolama yapmak zorundadır.

Bir defada yapılacak ve ömür boyu kullanılacak olan mantomla için uzmanların önerisi en kaliteli malzemenin kullanılmasıdır. Böylece işlem bir kez tasarruf ve faydaları ömür boyu olacaktır. Kalitesiz bir malzeme kısa sürede dökülecektir.

 

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler