İşaret Dili Sertifikasıyla Neler Yapılabilir?

Konuşma ve duyma engelli vatandaşların, iş ve sosyal dünyaya katılımlarının yaygınlaştırılması kapsamında, pek çok işyerine zorunluluklar getirildi. Bunların başında da işyerinde işaret dili bilen elemanların çalıştırılacak olması. Bu kapsamda da dili eğitimi veren pek çok kurs açıldı.

İşaret dili sertifikası programı alıp, bu dili yeterince öğrenen kişiler görevlerine başladı. özellikle postane, banka, noter ve global eğilim bu kişilerin başlatılması büyük önem taşımaya başladı.

İşaret Dilini Herkes Öğrenebilir mi?

Mimiklerini, el ve kollarını rahatça kullanabilir herkes işaretle dili eğitimi alabilir ve bu dili öğrenebilir. İşaret dili eğitimi genel 3 - 4 aylık biratıtir. İşaret dili eğitmenleri tarafından verilen ücretler. Örneğin, bankacılık konuları'nın tamamını belirtmek.

İşaret Dili Öğrenimini Belgelendirmek

İşaret dili eğitimini almak bu alanlarda çalışmak için yeterli değildir. Pek çok kişi bu noktada işaret dili sertifikası nedir şeklinde bir soru ile gelmektedir. İşaret dili eğitimi sonrası yapılacak bir sınav kişinin öğrenim durumunu ölçüyorum. Eğer işbaşı yapması gerekiyorsa iş isteyiniz.

 

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler