Son Makaleler

 • Cep Telefonu Sinyali Cinayeti Aydınlattı

  Küçükçekmece’de meydana gelen olayda av tutkunu Yaşar Altın, ormanlık alana avlanmak üzere gittiğinde av tüfeği ile öldürüldüğü ortaya çıktı.

  Küçükçekmece’de meydana gelen olayda av tutkunu Yaşar Altın, ormanlık alana avlanmak üzere gittiğinde av tüfeği ile öldürüldüğü ortaya çıktı. İhbar üzerine olay yerine giden Asayiş Büro Ekipleri olayı sorgularken Yaşar Altın’ın Ağabey şüpheli olarak gözaltına aldı. Yapılan sorgulamalarda suçlamayı kabul etmeyen ağabey Ş.A tutukladı. Olayı aydınlatan konu ise aynı saatlerde telefon sinyalleri incelendiğinde ağabey Ş.A’nın o bölgede olduğunu göstermesi cinayeti aydınlattı.

  Cinayette İşlenen Tüfek Bulunamadı

  Olay tam olarak 18 Ocak 2018 tarihinde meydana geldi. Akşam saatler 19:00 civarını gösterirken Asayiş Büro Ekiplerine gelen ihbarda Küçükçekmece yakınlarındaki bir göletin kenarında erkek cesedi olduğu ihbarı yapıldı. Olay yerine giden ekipler geniş çaplı aramalar yapsa da av tüfeği ile öldürülen kişinin 31 yaşında Yaşar Altın olduğu anlaşıldı. Ancak tüm aramalara rağmen tüfek bulunamadı.

  Omuzunda Tüfekle Yürüyerek Görüntülendi

  Olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatan ekipler tüm kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Olay günü omuzuna tüfek alarak yürüyen ve ormanlık alana doğru ilerleyen Yaşar Altın’ın hemen arkasından ağabeyi Ş.A’da kayıtlarda görüldü. Telefon sinyalleri incelenerek yapılan araştırmalarda kamera kayıtlarında görüntülenmesinden 20 dakika sonra ağabey Ş.A koşarak kaçtığı görüntülendi.

  Suçlamaları Kabul Etmedi

  Telefon sinyali ve kamera görüntülerine rağmen suçlamayı kabul etmeyen ağabey Ş.A olay günü küçük bir işinin olduğunu, işini hallettikten sonra çıktığını kardeşini görmediğini bildirdi. Asayiş Şube Cinayet Büro Ekipleri aynı aileden 3 kişiyi daha gözaltına alsa da Ş.A tutuklanarak cezaevine konuldu. Diğer gözaltına alınan bireyler olayla ilgili bağlantılarının ve haberlerinin olmadıklarını belirterek serbest bırakıldı.

  Kaynak: https://www.haberzamani.net/haber/1474/cep-telefonu-sinyali-cinayeti-aydinlatti.html

  Devamı..
 • Söz Ve Nişan Alışverişlerinde Neler Alınır?

   Her genç kızın her genç erkeğin muradı hayırlı bir düğün sonrasında dünya evine girebilmek aile kurabilmektir. Fakat aile kurmak için yöreden yöreye değişen alışverişler ve düğün hazırlıkları mutlaka atlanılmaması gereken işlemlerdir.

  Eğer bu devreler iyi bir şekilde geçirilmez ise daha sonradan yıllar hatta ölene kadar kişilerin aklında eksiklik olarak kalabilmektedir. Yani düğünde gelinlik istediğim gibi olmadı, nişan alışverişine çıkıldı fakat birkaç şey eksik alındı diye hep bayanlar bunlara dikkat ettikleri için daha sonradan yıllar geçse de bu  hatırlanır.Peki; nişan alışverişlerinde ve söz alışverişlerinde nelere dikkat edilmeli ve bu alışverişler dahilinde neler alınmalıdır.

  Kişiler karşılıklı olarak memnuniyetlerini sunabilmek için mutlaka maddi durumları hakkında karşılıklı olarak bir birlerine durumun belirtilmesini sağlamalı ve taleplerin de buna göre olmasını sağlamalıdırlar. Yani çok fazla kıyafet, çok fazla ev eşyası almaya durumu olmayan bir erkek tarafı mutlaka bu alışveriş kısıtlamasını karşı tarafa söylemelidir.

  Fakat alınması gereken yani nişan evrelerinde ve düğün evrelerinde alınması mecburi olan şeyler vardır. Bunlardan birisi de nişan merasiminde kullanılması gereken nişan tepsisi olarak bilinir. Nişan tepsisi tam nişanda yüzükler takılırken nişanı yapılmakta olan kızın bir yakınının tuttuğu tepsidir.

  Bu tepsinin içinde nişan yüzükleri ve nişanda takılacak olan takılar bulunmaktadır. bu nişan tepsisi yüzük tepsisi olarak da isimlendirilmektedir. Nişan tepsisi üzerinde damadın ve gelinin ne kadar takı almaya maddi olarak durumu varsa o kadar takı bulunur. Nişanda takılamayan takıların bir kısmı da takılmak üzere düğüne bırakılır.

  Düğün hazırlıkları tam olarak yapılırken bu aşamada gelin ve damadın ikamet edecekleri evin tüm ev eşyaları ve ev aksesuarları alınmalıdır. Bu ev aksesuarlarının da kişilerin maddi durumları çerçevesinde alınması akıllıca olur.

  Zira kalite içeren bir eve ucuz ve adi ev aksesuarları almak tam da akıllıca bir iş değildir. Günlük olarak kullanılacak olan eşyaların yanı sıra kız tarafından getirilen çeyiz eşyalarının da ev ortamına konulması gereklidir. Bu işlem genellikle gelin kızın ailesi tarafından bir hafta önce yapılır.

  Devamı..
 • 23 Nisana Özel Yüksek Çözünürlüklü Atatürk Posterleri

  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere ve çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl büyük bir coşku ile kutlanıyor. Bu özel günü sizler de anmak ve posterler ile destek vermek isterseniz eğer Atatürk posterleri konusunda hizmet alabileceğiniz firmaları tercih etmek durumundasınız. Göze çarpan çok özel kanvas tablolar ile birlikte yaşam alanlarınızı süsleyebilir ve bu özel güne bir şekilde ortak olabilirsiniz. O’nun fikirlerini yaşatmak ve O’na olan bağlılığınızı göstermek adına yapacağımız çok fazla şey var ve ona minnet borcumuzun olduğunu da hepimiz çok iyi biliyoruz.

  Atatürk Posteri ve Tablo Çalışmaları

  Atatürk posteri satın al gibi bir arama yaptığınız takdirde karşınıza geniş bir yelpaze çıkıyor fakat sizler kendi tasarımlarınızı ya da hayal ettiğiniz çalışmaları gerçeğe dönüştürmek ve yaşam alanlarınızda bu gerçeğe yer vermek istiyorsanız daha profesyonel firmalar ile çalışmanız gerekecektir. Dijital baskı sektöründe poster konusunda hizmet veren onlarca ve hatta yüzlerce firma var ancak az sonra sizinle paylaşacağımız adres bu konuda gerçekten iyi işler çıkartıyor. Dijital baskı fiyatları konusunda da gayet ekonomik rakamlar ile karşımıza çıkan bu adres hakkında da bir şeyler söylemek istiyoruz.

  Büyük Atatürk Posterleri ve Geniş Yelpaze

  800’den fazla hazır çalışmanın yanı sıra taleplerinize bağlı olarak ek ürünler de ortaya koyan ve poster konusunda sektörün en iyisi olan ‘’dijitalbaski.org’’ adresi, sesini online dünyada da duyurmayı barmış durumda. Büyük Atatürk posteri çalışmalarını incelerseniz eğer ürünlerin ne kadar kaliteli ve profesyonelce hazırlandıklarını sizler de fark edeceksiniz.

  Baskılar, HP latex baskı makinesi ile basılıyor ve daha da önemlisi herhangi bir şekilde rahatsız edici bir koku içermiyor. Kanserojen maddenin olmaması da sağlığınız açısından önemli bir detaydır. Bu tür detaylar konusunda hassasiyet gösteren ve profesyonel çalışmaları ile taleplerinize yanıt veren firma, Atatürk posteri konusunda da sektörün en çok tercih edilen firması olarak karşımıza çıkıyor. Dilediğiniz ölçüde poster hazırlama işlemi oldukça kısa sürüyor ve gün sonunda alıcıya teslim ediliyor.

   

  Kaynak: >> http://www.pamukkalehaber.com/internet/dijital-baski-ile-ataturk-posterleri-ve-secim-afisleri/38649

   

   

  Devamı..
 • Bolu'da gece yarısı büyük deprem oldu

  Son dakika haberi... Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 00:14'te Bolu'nun Çukurören bölgesinde 4,9 şiddetinde deprem meydana geldi. 

  Bolu'nun Çukurören bölgesinde 4,9 şiddetinde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD, depremin yerin 1 kilometre altında meydana geldiğini açıkladı.

  Deprem birçok çevre ilde de hissedildi. Olayla ilgili henüz resmi açıklama yapılmadı.

  Kaynak : https://www.haberplus.net/haber/14715/son-dakika-gece-yarisi-buyuk-deprem-oldu.html

  Devamı..
 • Avantajlı Pırlanta Fiyatlarını Kaçırmayın!

  Lova Pırlanta 14 yıla uzanan pırlanta tecrübesi ve e-ticaret bilgisi ile pırlanta alışverişi konusundasizlere kaliteli, güvenilir ve 1. sınıf hizmet veren bir markadır.

  Lova Pırlanta Ayrıcalığı İle Tanışın

  Lova Pırlanta sektörün önde gelen online pırlanta satış sitesi olarak sizlere güvenilir ve hep istediğiniz hizmeti sunan bir markadır. Ayrıcalıklı hizmeti ile müşterileri tarafından her zaman takip ve takdir edilen firmanın hizmet ilkeleri ve sizlere sunduğu ayrıcalıklar şu şekildedir:

  • Lova Pırlanta sadece Türkiye ile sınırlı değil; Türkiye dışına teslimat gerçekleştirerek geniş bir coğrafya hizmet vermektedir.
  • Sigortalı ürünleri ile kargo sırasında yaşanan talihsizliklerden etkilenmemeniz sağlanmaktadır.
  • Marka sizlere sertifikalı ürünler sunarak; sizleri taklit ve kalitesiz ürünlerden korumaktadır.
  • Ürünler için 3 yıl garanti imkanısağlanmaktadır.
  • %100 iade imkanı koşulsuz olarak sunulmaktadır.
  • Ömür boyu değişim imkanı ile sizleri her daim destekleyen ve yanınızda olan bir hizmet anlayışı benimsenmektedir.
  • Güvenilir ve kaliteli bir alışveriş platformu sağlanmaktadır.
  • Deneyimli ve profesyonel ekip arkadaşları ile alışverişin herhangi bir safhasında aklınıza takılan sorular cevaplanmakta; alışveriş sırasında hiçbir aksilik yaşamamanız için çalışılmaktadır.

  Müşterilere Geniş Yelpazede Ürün ÇeşitliliğiSunuluyor

  Pırlantacılık konusunda tekdüze ve sınırlı hizmet anlayışının dışına çıkan Lova Pırlanta sizler için geniş yelpazede pırlanta modellerisunmakta ve pırlantaya ihtiyaç duyduğunuz her alanda yanınızda olmaya çalışmaktadır. Markanın ürünleri arasında kolye, yüzük, tektaş yüzük, beştaş yüzük, küpe, aksesuar ve bileklik modelleri yer almaktadır.

  Lova Pırlanta Alışverişin Her Safhasında Yanınızda!

  Lova Pırlanta sizleri alışverişin hiçbir aşamasında yalnız bırakmamakta; sizlere yardımcı olmaktadır:

  1. 1.     Ürün İnceleme

  Ürünleri incelediğinizde aklınıza takılan soruları iletişim kanalları vasıtasıylamarkaya ulaştırabilirsiniz.

  1. 2.     Satın Alma

  Ürünleri satın alırken ödeme seçenekleri konusunda ya da ürünler hakkındaki sorularınızı yine iletişim kanalları vasıtasıyla markaya ulaştırabilirsiniz.

  1. 3.     Teslimat

  Ürünleri satın aldıktan sonra size teslim edilene kadar markayla iletişime geçerek ürünleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz.

  1. 4.     Teslimat Sonrası

  Teslimatın ardından yaşadığınız sorunlar, ürünle ilgili sorularınız için her zaman marka ile iletişime geçebilirsiniz.

  Güvenilir ve Çeşitli Ödeme Seçenekleri İle Alışveriş Yapın

  Lova Pırlanta ürünlerini satın alırken sizlere pek çok ödeme seçeneği sunmaktadır. Ödeme seçenekleri şu şekildedir:

  • Kredi kartı ile ödeme yapabilir ve ödemenizi taksitlendirebilirsiniz.
  • Banka kartı ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.      
  • Eft/Havale ile ödeme yapabilir ve %2’lik indirimden yararlanabilirsiniz.
  • Müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek telefon üzerinden mail order ile mesai saatleri içerisinde alışveriş yapabilirsiniz.
  • İstanbul’da yaşıyorsanız kapıda ödeme imkanından yararlanabilir ve tektaş pırlanta ve diğer ürünlerin fiyatına ek olarak 40 TL hizmet bedeli karşılığında alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

   

  Devamı..