Son Makaleler

 • Torrent Siteleri

   

  Ülkemizde çok yaygın olarak bilinemese de aslında çok faydalı ve çok geniş alana hizmet veren bir site olmaktadır. Ayrıca torrent siteleri tam anlamı ile indirme ve programlama ve sitesi olarak bilinir.

  Bunun yanı sıra bilgi verici ve birçok açıdan kaliteli hizmet veren bu siteler genel hatları ile hayatımızı kolaylaştırmaya yarar. Bu siteler genel hatları ile virüs programlama ve oyun film gibi programları indirmek için kullanılan bir site olmaktadır.Genel hatları ile site kısa zamanda ve doğru yollar ile ücretsiz hizmet veren siteler olmaktadır.

  Bu konuda önemli olan ilk unsur program ne kadar büyük olursa olsun kısa zamanda indirme ve indirme yaparken cihaza zarar vermemektir. Birçok kullanılan programlarda yaşanan en büyük sorun hiç şüphesiz virüs sorunu ve indirilen programın orijinal olmamasıdır.

  Torrent Siteleri Ve Özellikleri

  Genel olarak ele aldığımız zaman Torrent (indirme siteleri) birçok alana hizmet vermeleri gerekiyor. Bunların başında kısa ve çabuk indirme gelirken bir diğeri ise bünyesinde birçok program bulundurmasıdır. Birçok programdan kasır; virüs programı, alış veriş sitelerinin en kalitelileri, güvenilir siteler ve buna benzer birçok şey olmaktadır. Ayrıca bunların yanı sıra hizmet veren siteden en basiti bir film indirildiği zaman filmin orijinal ve sansürsüz olarak indirmesi lazımdır. Bu konu sadece bunlar ile sınırlı değildir. Site akıcı bir dil ile yayında olmalı ve kendi alanında güvenirliğini kanıtlamış olmalıdır.

  Böyle sitelere olan güven çok az olsa da bu alanda size önerebileceğimize en iyi torrent siteleri listesine bir göz atmanızı tavsiye edebiliriz. listede kendi alanında en çok kalitesini kanıtlamış ve çok fazla alanda hizmet vermekte olan torrent sitelerini derlemiş. Güvenilir davetiyesiz ve sınırsız torrent sitelerine ulaşmak istiyorsanız göz atın deriz.

   

  Devamı..
 • Paslanmaz Çelik Profil Servis Noktası: Karaca Paslanmaz

  Çelik, günümüzde birçok alanda yapı ve imalat alanında kullanılmakta olan bir materyaldir. Alaşım ile elde edilen bir malzeme olan çeliğin alaşımını oluşturan bileşenlere göre özellikleri de farklılık göstermektedir. Bileşenler arasında yer alan elementler ve bu elementlerin oranı doğal olarak çeliğin korozyona, sıcaklığa ve basınca karşı direncini belirlemekle beraber kaynaklanabilirliğini, şekillendirilebilirliğini ve mekanik özelliklerini belirler. Bu şekilde birçok farklı çeşidi ortaya konulan çeliklerin kullanım alanları da bu özelliklere bağlı olarak değişir. Bir örnekle açıklayacak olursak; içeriğindeki bileşenler dolayısı ile sıcaklık direnci fazla olan bir çelik türü genel olarak yüksek sıcaklığa maruz kalacağı endüstriyel alanlarda tercih edilirken, şekillendirilebilirliği yüksek olan çelikler dekorasyonda veya çelik dış yapıya sahip aletlerde kullanılır.

  ÇELİK PROFİLLER HAKKINDA GENEL

  Çelik profiller, bir yapı ürünü olarak çelikten elde edilen günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız malzemelerdir. Kullanım alanları ve şekilleri geniş bir yelpazede olan çelik profiller farklı kodlarla tanımlanmıştır. Genel terminoloji itibariyle çelik yapılardaki kullanım alanlarına göre şekillendirilen profillere; H kesitli HEA, HEB, I kesitli IPE, U kesitli UPN, CFCHS, CFRHS gibi isimler verilmektedir.

  Çelik profiller kalite standartlarına göre de çeşitli isimler alırlar. Türkiye’de en çok kullanılan çelik profil kalitesi Avrupa’da tercih edilen profillerdir ve S235/S275 kalitesini taşırlar.

  Bir yapı malzemesi olarak paslanmaz çelik profil dış yapıda yer almaya da uygundurlar. Bu anlamda modern dönemde çelik profil üretiminde estetik kaygıların da ön plana çıktığı söylenebilir. Öyle ki; parlak çelik profiller, renkli çelik profiller ve ayna görünümlü çelik profiller aracılığıyla yapının ihtyiacı karşılanırken öte yandan estetik algı için de keyifli uyarlamalar yaratılabiliyor. Bu anlamda çelik profillerin kullanılmakta olduğu çeşitli alanları sıralayacak olursak;

  -İç ve genel mimarinin her alanında
  -Teknolojik çeşitli ürünlerin üretiminde
  -Mobilya sanayide gerekli olan ürünlerde kolların ve ayakların yapılmasında
  -Otomobil sektöründe taşıtların alt yapısının meydana getirilmesinde
  -Endüstriyel mutfak ve gıda sanayinde

  Genel yapı itibariyle kalıplaşmış çelik profiller belirgin özelliklere sahiptirler ve karşımıza standart fiziksel özelliklerle çıkarlar. Bu özellikler daha önce de ele aldığımız üzere kullanım alanına göre tercih edilirken, kullanıcılar ürünü talep ettikleri firmalardan çeşitli farklı görsel özelliklerle de talep edebilmektedirler.
  Bilhassa prefabrik yapıların oluşturulmasında çok fazla kolaylık sağlayan çelik profiller vidalanabilirlik özelliği ile kolayca uzaltılıp, genişletilebilirler ve böylelikle yapıya uygun forma kısa sürede getirilebilirler. Hafiflik özellikleri ile

  Çelik Paslanmaz Profillerin Yapısı

  Çelik grupları dünya genelinde standartlaşmış kodlarla tanınırlar. Bu kodların belirlenmesinde çeliğin bileşenleri dikkate alınır. Dünyada en yaygın olarak tercih edilen çelik kalitesi 304 kodlu paslanmaz çeliktir ve bu çelik genel olarak diğer çelik türlerinin de kıyaslanmasında baz alınan çıkış noktasıdır. %18 krom ve %8 nikel içeren 304 kalite çelik, paslanmaz çelik profillerin üretiminde sıklıkla tercih edilir. Yüksek mukavemet özellikleri, korozyona karşı direnci, sıcaklık ve basınca karşı standart dayanımı ve kaynaklanabilirlik özelliği ile birçok çelik profilin meydana getirilmesinde 304 kalite çelik tercih edilir. 

  304 kalite çeliğin merkezinde olmak üzere alaşımı birbirinden farklı çok sayıda çelik türü bulunur. Bunlar ise kendi içinde çeşitli çelik gruplarını oluşturmakla beraber farklı kalite kodları alırlar. Bu türler ise krom, nikel, karbon oranları farklı, molibden, titanyum içerip içermeme durumları ile yapısal özelliklerini ortaya koyarlar.
  Kaliteli bir paslanmaz çelik profil ile gerek dekorasyon ve gerek yapısal uygulamalarda oldukça estetik ve dayanıklı çalışmalar ortaya koyabilmek mümkündür. Bu nedenle de günümüzde sayısız alanda çelik profillerin kullanımı söz konusudur.

  Kaynak: https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-profil

   

  Devamı..
 • Bluzlar Nasıl Kombinlenir?

   

  Özellikle geçtiğimiz Ramazan Bayramı günlerinde en çok tercih edilen bayramlık olmayı başaran giysi olmayı bluz başardı. 13 yaşındaki küçük kızlardan 65 yaşındaki eli öpülesi teyzelerimize kadar çoğu kadın bu bayramda da en şık bluz modelleri ile güzelliklerine güzellik kattılar.

  Sıcağı çekilmeyen şu günlerde serin görüntüler ortaya çıktı ve ne kadar doğru karar verdiklerini birkez daha anladılar. Bu şekilde daha rahat bir giyim tarzı oluşturularak retro havası yaşandı. Retro havasına elbette ünlüler de katıldı. Kot etekleri üzerine giydikleri beyaz yırtık izleri verilmiş bluzleri ile gölgede kalmadılar.

  Çoğu stiliste göre gerçekten gün geçtikçe değişen mevsim şartları bu yıldan ziyade 2019 yılının modasını da etkilyor. Stilistlerin ise bluz modelleri konusunda bazı altın tavsiyeleri bulunmakta. Özellikle de bu tavsiyelerin çoğu tamamen rahatlığa dayandırılmış vaziyette. İlk altın tavsiye biraz kumaşla biraz da altına giyilecek iç çamaşırı ile uyumuyla alakalı.

  Bu altın tavsiyede özellikle hırçın bir görüntü isteyenlerin beyaz bir bluz altında mor bir retro sütyen giymesinde fayda olacağı yönünde. Daha klasik bir görüntü isteyenler ise yakalarına ve saçlarına dikkat etmeli.

  Stilistlerin ve modelistlerin en çok konuştuğu altın tavsiyelerden birisi ise bu yıl bluzler kullanılırken pantolon ve esem ayakkabılar üzerine mi yoksa stilettolar ile uyum sağlayan eteklerle mi kombin edilmesi gerektiği ile alakalı.

   

  Bunun cevabını ise ortak bir görüşle verdiler. Özellikle burada tamamen özgürsünüz. İstediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz. İsterseniz çapraz kombinle görenleri şaşırtabilirsiniz. Çünkü bu yıl bluzler her türlü kıyafete her zaman uyum sağlayacak gibi duruyor.

  Devamı..
 • Pratik İşler Denilince Akla İlk Gelen Kadınso

  Dijital Dünya'nın hızla büyüğü bu zamanlarda artık her türlü bilgiyi bu platformlarda bulabiliyoruz. Aradığımız bilgileri blog sayfalarından kolayca ulaşabiliyoruz. İlk etap da baktığımızda Kadınlara yönelik gözükse de bekar yaşayan erkeklerinde bilgiler edinebileceği blog sitesinde pratik bilgilerden bahsedeceğim. Günlük hayatımızda bizlere her zaman kolaylıklar sağlayacak ve Kadınso blog ile "Nasıl yapılır?" ve "Neden olur?" bu iki konu üzerinde duracağım.

  Yazın gelmesi ile bazı gıdaların derin dondurucuda nasıl saklanması gerekiyor. Yazın aldığınız gıdaların saklayıp Kışın ortasında yemek isteyenler özellikle nasıl saklanır kategorisinde ki bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Derin dondurucuda böğürtlen saklanır mı?

  Yaz meyvesi olan böğürtlen faydalarını bir çoğunuz zaten biliyorsunuzdur. Profesyonel teknikler uygulayarak sizlerde kış mevsiminde bu meyveyi gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu teknikleri harifyen yapmanızdır. 

  Bu meyveyi pazardan aldığınızda eve getirinceye kadar çok dikkat etmelisiniz zaten nazik ve narin olan bu meyve en ufak bir sertlik de ezilebilir. eve geldiğinizde ise bu meyveyi derin dondurucuda saklamanız için yapmanız gereken bilgiye www.kadinso.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sizlere daha fazla bilgiyi buradan vermek isterdim ama bu blog sayfasını ziyaret ederek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Diğer dikkatimi çeken bir konu ise Sağlık açısından kadın erkek herkesin bu pratik bilgileri bilmesi gerekir.

  Karaciğer yağlanması neden olur?

  Doktor kontrolünde hemen hemen herkes duymuştur. Karaciğer yağlanması var denilmiştir. Sağlığımız için önemli bir yeri olan karaciğerin yağlanmasına ne sebep olur ve nasıl olduğunu anlatan makaleyi okumanızda fayda var.

  Karaciğer yağlanmasında ki asıl sebepleri başlık altında listelemek gerekirse

  • Sağlıksız beslenme 
  • Alkol
  • Obezite - Aşırı kilo
  • kolestrol
  • Beslenme alışkanlıkları
  • insulin direnci

  gibi daha bir çok etkenler bulanmaktadır. Bu başlıkları daha detaylı incelemek için "Neden olur" kategorisinde daha bir çok sağlık bilgilerine kolayca ulaşabilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Keşfetiğim bu blog sayfasında keşfettiğim kaliteli içerikler ve bilgilere ulaştım sizlerinde daha kolay ulaşmanız için burada sizlerle paylaşmak ve bu bilgileri duyurmak istedim. Bir Türk atasözü der ki; Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. O zaman hemen sizde siteyi ziyaret edebilirsiniz.

   

  Devamı..
 • Kağıthane Konut Projeleri

   Kağıthane konut projeleriİstanbul’un çarpık kentleşmesine karşı tasarlanan düzeni ve şık mimari yapısı ile dikkat çeken merkezlerin başında gelmektedir. Özellikle uygun fiyatları ve daire tiplerinin çeşitliliği ile de dikkat çekmektedir.

  Mod İstanbul ile Yeni Bir Yaşama Kapı Aralayın

  Mod İstanbul %1 peşinat ve geri kalan tutarın da bir sene ertelenmesi üzerine kurulu bir ödeme sistemi üzerinden hizmet vermektedir. Özellikle faiz oranlarının da oldukça düşük tutulması sayesinde Kağıthane bölgesinde bir daire arayışı içerisinde olan kişileri memnun etmektedir.

  Mod İstanbul Belgrad Ormanları manzarası ile her güne güzel bir başlangıç yapmanızı sağlayacak olan yerleşim yerlerinin başında gelmektedir. Kapalı otoparkı, açık yüzme havuzu ve şık daire sistemleri ile kişileri memnun etmektedir. Daire tiplerindeki çeşitlilik her bütçeden kişinin Mod İstanbul kapsamında kendine yer bulmasını da kolaylaştırmaktadır. Hem geniş aileler için hem de 1+1 arayışında olan kişiler için oldukça uygun yaşam alanlarından bir tanesidir.

  Ulaşım: Mecidiyeköy- Mahmutbey metro durağına yakın olması sebebi ile ulaşım konusunda da hiçbir sıkıntı çekmeden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İstanbul’un kargaşasından uzak olmasına rağmen sağladığı ulaşım olanakları ile de memnuniyet yaratmaktadır.

  Yükselen Resim Modern Projesi Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

  Resim Modernsosyal olanaklar konusunda İstanbul’un en iddialı projelerinin başında gelmektedir. Projenin dikkat çeken özelliklerinin başında şunlar gelmektedir;

  • Proje içerisinde müzik odası, misafir odası, parti odası, bilardo salonu, sinema salonu, toplantı odası ve fitnesscenter gibi olanaklar bulunmaktadır.
  • Uzun geçen bir günün ardından rahatlamanızı sağlayacak sauna odası ve açık kapalı havuz imkanlarının da yadsınmaması gerekmektedir.
  • Ulaşımın ana arterlerine oldukça yakın olan bu projeye yatırım yapan kişilerin ilerleyen dönemlerde elde edecekleri kar oranının oldukça yüksek olacağı tahmin edilmektedir.

  Resim Modern sahip olduğu bu özelliklere rağmen oldukça uygun fiyatlar ile kişilere sunulmaktadır.

  Kağıthane konut projelerikapsamında ulaşım alanında en güçlü sistemlerden biri Resim Modern tarafından sergilenmektedir. Bu konuda daha detaylı bir şekilde ilgi vermek gerekirse;

  • MetrobüsPerpa durağı 600 metre uzaklıktadır.
  • Tramvay hattına ise 3 kilometre uzaklıktadır. E5 e de oldukça yakın olduğu için kişisel arabaları olan ev sahipleri de diledikleri gibi hızlı hareket edebilmektedir.
  • 15 Temmuz şehitler köprüsü sadece 8 kilometrelik bir uzaklıktadır. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü de 12 km’lik bir uzaklıktadır.

  Sahip olduğu bu merkezi özellikler sayesinde kiralama konusunda da asla zorluk çekmeyeceğinizin altı çizilmelidir. Yaşam alanı olarak olmasa da kesinlikle yatırım için göz atılacak projelerdendir. İstanbul’un içerisinde yeni ve modern bir hayat sürmenizi sağlayacak nadir projelerden bir tanesidir. Yatırım, kiralama ve yeni yaşam alanı denildiği aman akla ilk olarak Resim Modern projesi gelmektedir.

  Kağıthane 4401 Rezidans Konut Yapıları Hakkında İnceleme

  Kağıthane konut projeleriiçerisinde lüks yapısına rağmen piyasaya sunulan uygun fiyatları ile 4401 rezidans dikkat çekmektedir. 261 adet daireyi içerisinde barındıran bu projede yer alan her bir konutun özenle tasarımının yapıldığından emin olabilirsiniz. İstanbul’un deprem bölgesinde olması sebebi ile özellikle bu konuda büyük bir hassasiyet ile gerekli olan testlerden geçirilmiştir.

  Kağıthane 4401 Rezidans konutlarının sahip olduğu özelliklere bakıldığı zaman karşımıza şu liste çıkmaktadır;

  • Dairelerde birinci sınıf ahşap ve PVC kullanılmıştır.
  • Merkezi sistem bulunmaktadır. Isıtma konusunda kışın herhangi bir zorluk ile karşılaşılmaması için gerekli bütün alt yapı çalışmaları gerçekleştirilmiştir.
  • Her dairede iki adet klima bulunmaktadır. Bu şekilde yazın sıcaklardan muzdarip olunmasının da önüne geçilmektedir.
  • Proje kapsamında Sauna, Fitness ve hatta Türk Hamamı dahi bulunmaktadır. Daire sahipleri veya kiracılar gün sonunda streslerini atmak için bu özel imkanlardan kolaylıkla faydalanabilirler.
  • Yangın söndürme konusunda da gerekli olan önlemler alınmış ve otoparktan başlayarak gerekli görülen bütün alanlarda yangın söndürme sistemine yer verilmiştir.

  Kağıthane 4401 Rezidans ulaşım ağına yakın olması ve sağlamış olduğu lüks donanım sayesinde hem konut olarak hem de geleceğe yönelik bir yatırım olarak büyük beğeni toplamaktadır.

  Kredilendirme Aşaması: Firma kredilendirme ve faiz konusunda müşterilerine oldukça yardımcı olmaktadır. Düşük faizlerden uzun vadeler ile peşinattan arta kalan ödemeyi kolaylıkla yapmanız mümkün kılınmaktadır.

  Kaynak: https://www.projedefirsat.com/istanbul-kagithane-konut-projeleri.html

  Devamı..