Son Makaleler

 • Bluzlar Nasıl Kombinlenir?

   

  Özellikle geçtiğimiz Ramazan Bayramı günlerinde en çok tercih edilen bayramlık olmayı başaran giysi olmayı bluz başardı. 13 yaşındaki küçük kızlardan 65 yaşındaki eli öpülesi teyzelerimize kadar çoğu kadın bu bayramda da en şık bluz modelleri ile güzelliklerine güzellik kattılar.

  Sıcağı çekilmeyen şu günlerde serin görüntüler ortaya çıktı ve ne kadar doğru karar verdiklerini birkez daha anladılar. Bu şekilde daha rahat bir giyim tarzı oluşturularak retro havası yaşandı. Retro havasına elbette ünlüler de katıldı. Kot etekleri üzerine giydikleri beyaz yırtık izleri verilmiş bluzleri ile gölgede kalmadılar.

  Çoğu stiliste göre gerçekten gün geçtikçe değişen mevsim şartları bu yıldan ziyade 2019 yılının modasını da etkilyor. Stilistlerin ise bluz modelleri konusunda bazı altın tavsiyeleri bulunmakta. Özellikle de bu tavsiyelerin çoğu tamamen rahatlığa dayandırılmış vaziyette. İlk altın tavsiye biraz kumaşla biraz da altına giyilecek iç çamaşırı ile uyumuyla alakalı.

  Bu altın tavsiyede özellikle hırçın bir görüntü isteyenlerin beyaz bir bluz altında mor bir retro sütyen giymesinde fayda olacağı yönünde. Daha klasik bir görüntü isteyenler ise yakalarına ve saçlarına dikkat etmeli.

  Stilistlerin ve modelistlerin en çok konuştuğu altın tavsiyelerden birisi ise bu yıl bluzler kullanılırken pantolon ve esem ayakkabılar üzerine mi yoksa stilettolar ile uyum sağlayan eteklerle mi kombin edilmesi gerektiği ile alakalı.

   

  Bunun cevabını ise ortak bir görüşle verdiler. Özellikle burada tamamen özgürsünüz. İstediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz. İsterseniz çapraz kombinle görenleri şaşırtabilirsiniz. Çünkü bu yıl bluzler her türlü kıyafete her zaman uyum sağlayacak gibi duruyor.

  Devamı..
 • Pratik İşler Denilince Akla İlk Gelen Kadınso

  Dijital Dünya'nın hızla büyüğü bu zamanlarda artık her türlü bilgiyi bu platformlarda bulabiliyoruz. Aradığımız bilgileri blog sayfalarından kolayca ulaşabiliyoruz. İlk etap da baktığımızda Kadınlara yönelik gözükse de bekar yaşayan erkeklerinde bilgiler edinebileceği blog sitesinde pratik bilgilerden bahsedeceğim. Günlük hayatımızda bizlere her zaman kolaylıklar sağlayacak ve Kadınso blog ile "Nasıl yapılır?" ve "Neden olur?" bu iki konu üzerinde duracağım.

  Yazın gelmesi ile bazı gıdaların derin dondurucuda nasıl saklanması gerekiyor. Yazın aldığınız gıdaların saklayıp Kışın ortasında yemek isteyenler özellikle nasıl saklanır kategorisinde ki bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Derin dondurucuda böğürtlen saklanır mı?

  Yaz meyvesi olan böğürtlen faydalarını bir çoğunuz zaten biliyorsunuzdur. Profesyonel teknikler uygulayarak sizlerde kış mevsiminde bu meyveyi gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu teknikleri harifyen yapmanızdır. 

  Bu meyveyi pazardan aldığınızda eve getirinceye kadar çok dikkat etmelisiniz zaten nazik ve narin olan bu meyve en ufak bir sertlik de ezilebilir. eve geldiğinizde ise bu meyveyi derin dondurucuda saklamanız için yapmanız gereken bilgiye www.kadinso.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sizlere daha fazla bilgiyi buradan vermek isterdim ama bu blog sayfasını ziyaret ederek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Diğer dikkatimi çeken bir konu ise Sağlık açısından kadın erkek herkesin bu pratik bilgileri bilmesi gerekir.

  Karaciğer yağlanması neden olur?

  Doktor kontrolünde hemen hemen herkes duymuştur. Karaciğer yağlanması var denilmiştir. Sağlığımız için önemli bir yeri olan karaciğerin yağlanmasına ne sebep olur ve nasıl olduğunu anlatan makaleyi okumanızda fayda var.

  Karaciğer yağlanmasında ki asıl sebepleri başlık altında listelemek gerekirse

  • Sağlıksız beslenme 
  • Alkol
  • Obezite - Aşırı kilo
  • kolestrol
  • Beslenme alışkanlıkları
  • insulin direnci

  gibi daha bir çok etkenler bulanmaktadır. Bu başlıkları daha detaylı incelemek için "Neden olur" kategorisinde daha bir çok sağlık bilgilerine kolayca ulaşabilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Keşfetiğim bu blog sayfasında keşfettiğim kaliteli içerikler ve bilgilere ulaştım sizlerinde daha kolay ulaşmanız için burada sizlerle paylaşmak ve bu bilgileri duyurmak istedim. Bir Türk atasözü der ki; Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. O zaman hemen sizde siteyi ziyaret edebilirsiniz.

   

  Devamı..
 • Kağıthane Konut Projeleri

   Kağıthane konut projeleriİstanbul’un çarpık kentleşmesine karşı tasarlanan düzeni ve şık mimari yapısı ile dikkat çeken merkezlerin başında gelmektedir. Özellikle uygun fiyatları ve daire tiplerinin çeşitliliği ile de dikkat çekmektedir.

  Mod İstanbul ile Yeni Bir Yaşama Kapı Aralayın

  Mod İstanbul %1 peşinat ve geri kalan tutarın da bir sene ertelenmesi üzerine kurulu bir ödeme sistemi üzerinden hizmet vermektedir. Özellikle faiz oranlarının da oldukça düşük tutulması sayesinde Kağıthane bölgesinde bir daire arayışı içerisinde olan kişileri memnun etmektedir.

  Mod İstanbul Belgrad Ormanları manzarası ile her güne güzel bir başlangıç yapmanızı sağlayacak olan yerleşim yerlerinin başında gelmektedir. Kapalı otoparkı, açık yüzme havuzu ve şık daire sistemleri ile kişileri memnun etmektedir. Daire tiplerindeki çeşitlilik her bütçeden kişinin Mod İstanbul kapsamında kendine yer bulmasını da kolaylaştırmaktadır. Hem geniş aileler için hem de 1+1 arayışında olan kişiler için oldukça uygun yaşam alanlarından bir tanesidir.

  Ulaşım: Mecidiyeköy- Mahmutbey metro durağına yakın olması sebebi ile ulaşım konusunda da hiçbir sıkıntı çekmeden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. İstanbul’un kargaşasından uzak olmasına rağmen sağladığı ulaşım olanakları ile de memnuniyet yaratmaktadır.

  Yükselen Resim Modern Projesi Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

  Resim Modernsosyal olanaklar konusunda İstanbul’un en iddialı projelerinin başında gelmektedir. Projenin dikkat çeken özelliklerinin başında şunlar gelmektedir;

  • Proje içerisinde müzik odası, misafir odası, parti odası, bilardo salonu, sinema salonu, toplantı odası ve fitnesscenter gibi olanaklar bulunmaktadır.
  • Uzun geçen bir günün ardından rahatlamanızı sağlayacak sauna odası ve açık kapalı havuz imkanlarının da yadsınmaması gerekmektedir.
  • Ulaşımın ana arterlerine oldukça yakın olan bu projeye yatırım yapan kişilerin ilerleyen dönemlerde elde edecekleri kar oranının oldukça yüksek olacağı tahmin edilmektedir.

  Resim Modern sahip olduğu bu özelliklere rağmen oldukça uygun fiyatlar ile kişilere sunulmaktadır.

  Kağıthane konut projelerikapsamında ulaşım alanında en güçlü sistemlerden biri Resim Modern tarafından sergilenmektedir. Bu konuda daha detaylı bir şekilde ilgi vermek gerekirse;

  • MetrobüsPerpa durağı 600 metre uzaklıktadır.
  • Tramvay hattına ise 3 kilometre uzaklıktadır. E5 e de oldukça yakın olduğu için kişisel arabaları olan ev sahipleri de diledikleri gibi hızlı hareket edebilmektedir.
  • 15 Temmuz şehitler köprüsü sadece 8 kilometrelik bir uzaklıktadır. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü de 12 km’lik bir uzaklıktadır.

  Sahip olduğu bu merkezi özellikler sayesinde kiralama konusunda da asla zorluk çekmeyeceğinizin altı çizilmelidir. Yaşam alanı olarak olmasa da kesinlikle yatırım için göz atılacak projelerdendir. İstanbul’un içerisinde yeni ve modern bir hayat sürmenizi sağlayacak nadir projelerden bir tanesidir. Yatırım, kiralama ve yeni yaşam alanı denildiği aman akla ilk olarak Resim Modern projesi gelmektedir.

  Kağıthane 4401 Rezidans Konut Yapıları Hakkında İnceleme

  Kağıthane konut projeleriiçerisinde lüks yapısına rağmen piyasaya sunulan uygun fiyatları ile 4401 rezidans dikkat çekmektedir. 261 adet daireyi içerisinde barındıran bu projede yer alan her bir konutun özenle tasarımının yapıldığından emin olabilirsiniz. İstanbul’un deprem bölgesinde olması sebebi ile özellikle bu konuda büyük bir hassasiyet ile gerekli olan testlerden geçirilmiştir.

  Kağıthane 4401 Rezidans konutlarının sahip olduğu özelliklere bakıldığı zaman karşımıza şu liste çıkmaktadır;

  • Dairelerde birinci sınıf ahşap ve PVC kullanılmıştır.
  • Merkezi sistem bulunmaktadır. Isıtma konusunda kışın herhangi bir zorluk ile karşılaşılmaması için gerekli bütün alt yapı çalışmaları gerçekleştirilmiştir.
  • Her dairede iki adet klima bulunmaktadır. Bu şekilde yazın sıcaklardan muzdarip olunmasının da önüne geçilmektedir.
  • Proje kapsamında Sauna, Fitness ve hatta Türk Hamamı dahi bulunmaktadır. Daire sahipleri veya kiracılar gün sonunda streslerini atmak için bu özel imkanlardan kolaylıkla faydalanabilirler.
  • Yangın söndürme konusunda da gerekli olan önlemler alınmış ve otoparktan başlayarak gerekli görülen bütün alanlarda yangın söndürme sistemine yer verilmiştir.

  Kağıthane 4401 Rezidans ulaşım ağına yakın olması ve sağlamış olduğu lüks donanım sayesinde hem konut olarak hem de geleceğe yönelik bir yatırım olarak büyük beğeni toplamaktadır.

  Kredilendirme Aşaması: Firma kredilendirme ve faiz konusunda müşterilerine oldukça yardımcı olmaktadır. Düşük faizlerden uzun vadeler ile peşinattan arta kalan ödemeyi kolaylıkla yapmanız mümkün kılınmaktadır.

  Kaynak: https://www.projedefirsat.com/istanbul-kagithane-konut-projeleri.html

  Devamı..
 • Beyaz Eşya Servisi Bizim İşimiz

  Alanında uzman bir ekiple birlikte hizmet veren ve müşteri memnuniyetine önem veren Hizmet Asya, ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olmaya devam ediyor. beyaz eşya servisi Yıllardan edindiği tecrübe ile en kusursuz hizmeti veren bu başarılı organizasyon, çalışanların sürekli eğitim almasını ve hizmetlerini geliştirmelerini sağlıyor.

   Kurumsal bir yapıya sahip olan ve benimsediği ilkeli çalışma sisteminden taviz vermeyen şirket, Beyaz Eşya Hizmetinin tercihinde ilk sırada yer almayı başarmıştır. Amana Servisi Beyaz eşya, ankastre çamaşır makineleri, çamaşır makineleri gibi ürün gruplarında teknik hizmet veren Service Asia, her geçen gün biraz daha büyümek için özverili bir şekilde çalışmaya devam ediyor.

   Beyaz Eşya Servisi

   Hayatımızda büyük yer tutan beyaz eşyalar, herhangi bir sebepten ötürü kötüleşirse ciddi sorunlarla karşılaşabilirler. westinghouseservisi Teknik ekibin bilgisi ile gerekli tüm ekipman ve servisler yapıldıktan sonra beyaz eşyalarınız sorunsuz bir şekilde size teslim edilir. Hem yedek parça hem de aksesuarlarla ilgili sorunlara en hızlı şekilde cevap verebilen şirket, tüm destek ekibine sahip bir telefon kadar uzaktır.

   Yerleşik Servis

   Yerleşik ev aletleriniz için hem servis hem de bakım hizmeti veren firma, güçlü servis ekibi ile garantili bir çalışma yürütmektedir. Yerleşik ev aletleri için kurulum hizmetleri de verilmektedir. Herhangi bir zamanda yerleşik sorularınızda şirket ile iletişim kurabilir ve Beyaz Eşya Servis 'nden en iyi fiyatları alabilirsiniz.

  Bulaşık Makinesi Servisi

  Her marka bulaşık makinesi için sağlanan teknik serviste, önce sorunun ne olduğu belirlenir ve daha sonra eski performansına geri dönmek için en etkili yöntemler uygulanır. Talep ederseniz, şirket tam donanımlı araçlar ve bir master ekibi ile adresinize ulaşana kadar 7/24 servis desteği sağlamaya devam edecektir. Bu özel teknik servis hizmetlerinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey müşteri servisini telefonla aramaktır.

   

   

  Devamı..
 • Çörek Otu (Nigella) Faydaları ve Terkipleri İyi Geldiği Hastalıklar

  Çörek otu ile hastalıklarda yapılan terkipler, Çörek otunun faydaları, zararları ve Çörek otu nedir gibi bilgileri sizlerle paylaşacağız. Burada paylaştığımız terkipler çörek otunun yer aldığı terkiplerdir. Yanında kullanılan ekstra maddeler ile diğer faydası olan maddeler ile daha sağlıklı bir kaliteli bir yaşam elde etmiş olacaksınız.

  Çörek Otu Nedir?

  • Çörek Otu Latince Adı: Nigella sativa
  • Çörek Otu Almanca Adı: Schwarzkümmel

  Bilinen bilişimleri: Yüzde 30-45 arasında sabit yağ, uçucu yap, acı madde ve saponin bulunmaktadır. B1,B2 ve B6 vitaminlerini taşır. Çörek otunun tohumundan tahmini %38 oranında karbonhidrat, %21 oranında albumin bulunur.çörek-otu-faydaları

  Cihan peygamberi,  Hz. Muhammed Mustafa (Sav) Çörek otuna kıymet verin zira o ölümden başka her derde devadır. Diye buyurmuştur.

  Peygamber efendimiz (as) 14 asır önce çörek otu ile alakalı şöyle buyurmuştur.  “Çörek otu çok çeşitli hastalıklara devadır. ” İdrar ve süt artırıcı, iştah açıcı ve adet düzenleyici etkileri vardır.

   

  • Balgamın
  • k-Kuluncun
  • Galız yellerin
  • Göğüs ağrılarının
  • Öksürüğün
  • Nefes darlığının
  • Mide bulanmasının
  • Hazım bozukluğunun
  • Sarılığın
  • Böbrek ve mesanelerdeki kumları döker
  • idrarı söktürür ve daha bir çok rahatsızlıkları anında keser

  Daha bir çok hastalıklarda kullanılan terkipler ile Geleneksel tamamlayıcı tedavi yöntemlerinde kullanılmaktadır.

  Çörek Otu Genel Faydaları

  1. İdrar söktürücü
  2. Anne sütünü artırır
  3. İştah açıcı
  4. Adet düzenleyici
  5. Saç kıran hastalığı
  6. Siğiller
  7. Mideyi rahatlatır
  8. Mikrop, virüs ve mantarlara karşı faydalıdır.
  9. Kan şekerini düşürür
  10. Şişkinliği giderir
  11. Yaraların çabuk iyileştirir ve hücrelerin yenilenmesinde faydalıdır.
  12. İdrar söltürücü özelliği ile safraya iyi gelir.
  13. Damar hastalıkları ve Alerjiye iyi gelir.
  14. Hormon sistemini ve ruh halini sağlamlaştırır.
  15. Hemoroite iyi gelir
  16. Balgam
  17. Kulunç
  18. Nefes darlığı
  19. Göğüs ağrıları
  20. Böbrek mesane
  21. Basur
  22. Bağırsaktaki kurtları döker
  23. Cilde iyi gelir.

  çörek-otu-faydaları

  Çörek Otu Terkipleri ile İyi Gelen Hastalıklar

  Adale (Kas) romatizması: Çörek otu bal ile macun yapılır ve günde 3 defa birer kaşık yutulur.

   Adet kanı kesilmesi : Adet kanının kesilmesi veya yokluğunda nprmale dönmesi için yapılacak olan terkip. Çörek otu bal ile ile macun yapılır ve her gün birer kaşık yutulur.

  Adet kanaması: Adet kanamalarının normal olması için Çörek otu, bal, papatya yenir ve içilirse adet kanaması az olan veya hiç olmayanlar normal şekilde adet kanaması olur.

  Bağırsak kurdu: Çekilmiş çörek otu sıcak su ile birer kaşık yutulur.

  Balgam: Çörek otu ile bal macun yapılarak birer kaşık yutulur.

  Basur: Anason, kimyon, çörek otu, maydanoz, nane, kişniş ve kereviz bu maddelerden birer avuç alarak yeteri kadar su ile kaynatılarak birer bardak içilir.

  Basur için diğer terkipler,

  Terkip 1
  • Çörek otu 5gr
  • Anason 5gr
  • Cevzüttıb 5gr  (Karanfil yemişine benzeyen baharatlıdır.)
  • Balmumu 15gr

  Bu malzemeleri bir kabın içinde mum biraz su ile eritilir. diğer toz haline getirilerek karıştırırlır. Nişaşta yahut leblebi unu ile haplar yapılır. Aç karnına içilir.

  Terkip 2
  • İncir 250gr
  • Hunnab 250gr
  • Karabaş otu 125gr
  • Çörek otu 125gr
  • Kırmızı gül 125gr
  • Menekşe çiçeği 125gr
  • Anason 125gr
  • Su 2000gr

  Bu maddeler terkip yapılır. Dörte (4/1) kalana kadar kaynatılır ve her gün 10-15gr içilmeye devam edilir.

  Terkip 3
  • Çörek otu 30gr
  • Damla sakızı 100gr
  • Toz şekeri 1 çay kaşığı

  Toz haline getirilerek gripin güllacı içine konur. Sabahları birer adet içilir.  (15) gün devam edilir.

  Baş dönmesi: Çörek otu ve bal macun yapılarak birer kaşık yutulur.

  Bel gevşekliği: Çörek otu da yenilirse aynı işi görür.

  Boğmaca: Çörek otu, bal macun yapılır. Birer kaşık yutulur.

  Böbrek mesane kumu: Çörek otu kaynatılır bal şerbeti ile içilir. Ayrıca alttaki terkipte yapılabilir.

  • Çekilmiş çörek otu 100gr
  • Bal 1000gr

  Macun yapılır. Günde üç defa birer kaşık yutulur.

  Burun kuruluğu: Burun kuruluğu akıntı yapması halinde, Çörek otu zeytinyağı, mayi yapılarak burna damlatılmalı.

  Çarpıntı: Kalp çarpıntısında uygulanacak terkipler. Çörek otu bal ile macun yapılır günde iç defa birer kaşık yutulur.

  Dil tutulması: Dil tutulmasında uygulanacak terkipler >> Karabaş otu, kekik, zencefil, çörek otu, havlıncan, birer kaşık alınıp bir demliğe konarak kaynatılır. Elde edilen mayi ile gargara yapılır.

  Diş ağrısı: Diş ağrılarına karşı alltaki terkipler uygulanabilir.

  Terkip 1:

  • Kekik 5gr
  • Karabaş otu 5gr
  • Biberiye 5gr
  • Çörek otu 5gr
  • Udül kahr 5gr

  Bu bitkiler kaynatılarak elde edilen mayi ile gargara yapılır.

  Terkip 2: Kekik, mercanköşk, biberiye, karabaş otu, çörek otu, udul kahr maddelerinden altışar gram alınarak 150gr sirke ve 150gr su ile terkip yapılırak kaynatılır. İçte biri tebahur ettiğinde elde edilen mayi ile gargara yapılır.

  Terkip 3: Çörek otu ile sirke kaynatılır. Gargara yapılır.

  Felç – İnme – Nüzül: Felç, inme ve nüzül denilen hastalık ve ilacı.

  Terkip 1: Çörek otu, papatya, zeytinyağı kaynatılarak inme-felç olan yerlere sürülerek ovulmalıdır.

  Terkip 2: Çörek otu, dövülerek bala karıştırılarak yalanacaktır. (Bu terkip yapılırken çıkan balgamı yutmayıp çıkarmalıdır.)

  Gaz: Çörek otu ile bal macun yapılır, birer kaşık yutulur.

  Geç İnzal: İnzalin geciktirilmesi ve bel gevşekliğine karşı aşağıdaki terkibi uygulayabilirsiniz.

  • Çörek otu 10gr
  • Hindistan cevizi 10gr
  • Karanfil 10gr
  • Besbase 10gr
  • Safran 2gr
  • Havlıncan 10gr
  • Zencefil 10gr

  Bu maddeler toz yapılır. Yeteri kadar bal ile macun haline getirilerek akşamları bir bardak süt ile birer kaşık yutulur.

  İnzal Nedir?

  Kelime yapısından çok anlamını sizlerle paylaşmak istedim.

  •  (Nüzul. dan) İndirme. İndirilme. Nüzul ettirme.
  •  Tenasül âletinden meninin çıkması. İndirmek.
  • Türkçe anlamı ile erken boşalma

  Göz kararması: Göze ufacık nesneler görünerek sonra kaybolması halinde uygulanacak terkipler.

  Şap, mazı, çörek otu 50’şer gram tozlarından alınarak su ile hamur yapılır.  Alına konarak bir bezle 3 gün bağlanırsa şifa bulunur.

  Hararet basması: Bazen insanın iki omuzunun arasından acı bir hararet basar, bundan sonra ter gelir. Daha sonra üşümek gelir. Bu iyi bir hal değildir. Bu durum için alttaki terkibi uygulayabilirsiniz.

  10’ar gr Çörek otu, papatya, karabaş otu kaynatılarak devamlı olarak içilecektir. (Çay gibi)

  Kalp Büyümesi: Kalp büyümesine karşı uygulanacak terkip. Çörek otu 250 gr.  bal 1000 gr. ile macun haline getirilir. Günde 3 defa birer kaşık yutulur.

  çörek-otu-zararları

  Macun: Akşemseddin Hazretlerinin terkip etmiş olduğu macun.

  • Çörek otu 90gr
  • Zencefil 15gr
  • Topalak 15gr
  • Havuç tohumu 15gr
  • Soğan tohumu 15gr
  • Anason 15gr
  • Tarçın 9gr
  • Darüfülfül 9gr
  • Kebabiye 9gr
  • Mesteki 6gr
  • Günlük 6gr
  • Safran 6gr
  • Andız kökü 6gr
  • Havlıncan 12gr
  • Meşe palamutu unu (kavrulmuş) 180gr
  • Kavrulmuş simit unu 360gr

  Yapılışı: Bunların hepsi dövülür elekten geçirilir. Yeteri kadar halis balla macun yapılır. 9-15gr yutulur.

  Bu macunun faydaları: Çocuğu olmayanlara, erkeklikten kalanlara, idrarını tutamayanlara, bel ağrısına, bel soğukluğuna, baş ağrısına, kuvve-i hazımaya, diz ve omuz ağrılarına, mafsal ağrılarına, siyatiğe, basura, kulunca şifadır.

  Mide ağrısı: 

  Terkip 1:

  • Günlük 20gr
  • Mesteki 20gr
  • Çörek otu 20gr

  Toz haline getirilir. Yeteri kadar bal ile macun yapılır. Yemeklerden önce 6gr yutulur.

  Terkip 2:

  • Günlük 25gr
  • Mesteki 25gr
  • Çörek otu 25gr
  • Anason 25gr
  • Yeşil fıstık kabuğu 25gr

  Dövülerek tozları elde edilir ve bal ile macun yapılarak 6-10gr yemeklerden önce içilir.

  Romatizma – Siyatik – Mafsal Romatizmaları: Bu hastalıklarda çörek otu ile yapılacak terkip ile fayda gösterecektir.

  Terkip 1:

  • Mesteki sakız 15gr
  • Günlük 15gr
  • Havlıncan 15gr
  • Hindistan cevizi 15gr
  • Çörek otu 15gr
  • Üzerlik tohumu 15gr
  • Rezene 15gr
  • Anason 15 gr

  Bu maddeler toz yapılır. Yeteri kadar çekirdeksiz kuru üzümle macun haline getirilir. Yatarken birer kaşık yutulur.

  Terkip 2: Çörek otundan sabah – akşam 10’ar gr. bal veya yoğurtla yenecektir.

  Sedef: Sedef hastalığına karşı çörek otu ile yapılan terkip

  Terkip 1:

  • Kükürt 10gr
  • Zikar 10gr
  • Turup tohumu 10gr
  • Çörek otu 10gr

  Bu maddeler yeteri kadar içyağı ile merhem yapılır. Sabah ve akşam yaralara sürülür.

  Terkip 2:

  • Kuru üzüm 150gr
  • Anason 90gr
  • Çörek otu 60gr
  • Papatya 30gr
  • Kereviz tohumu 30gr
  • Kekik 30gr
  • Kırmızı gül 5gr
  • Udihindi 5gr
  • Sedef çiçeği 5gr
  • Su 2100gr

  çörek-otu-zararlarıSert maddeler toz haline getirildikten sonra su ilave edilir. Üçte biri kalana kadar kaynatılır. Elde edilen bu mayie bal karıştırılarak helva gibi yapılır ve her gün 75gr bir hafta yutulmaya devam edilir. İkinci hafta 10gr her gün yutulmaya devam edilir. Yaralarda iyileşmeye doğru giden bir hal varsa ilacın alınmasına ara verilir, değilse devam edilir.

  Sütü çoğaltmak için terkip: Emzikli anneler sütlerini çoğaltmak için aşağıdaki çörek otu ile yapılan terkip

  5gr Çörek otu ile 50gr bal şerbeti içilerek bu terkip uygulanır.

  Unutkanlık: Hafıza zayıflığı ve unutkanlığını ortadan kaldırmak için aşağıda ki terkip uygulanır.

  Terkip 1:

  • Karabaş otunun çiçeği 21gr
  • Çörek otu 12gr
  • Mesteki 12gr
  • Beyaz biber 12gr
  • Karabiber 12gr
  • Tarçın 12gr
  • Sarısabır 10gr
  • Ravendçini 10gr
  • Katran köpüğü 10gr
  • Günlük 10gr
  • Çam fıstığı 50gr

  Bu maddeler toz haline getirildikten sonra yeteri kadar bal ile macun yapılır. Sabah ve akşam birer kaşık yutulur.

  Terkip 2:

  • Karabaş otu 21gr
  • Nesrin 21gr
  • Kabili 21gr
  • Çörek otu 12gr
  • Karabiber 12gr
  • Beyaz biber 12gr
  • Tarçın 12gr
  • Sarısabır 9gr
  • Ravendçini 9gr
  • Katran köpüğü 9gr
  • Günlük 9gr
  • Fıstık 9gr
  • Anber 1gr
  • Misk 1gr

  Yapılışı: Bu maddelerin cümlesi toz yapılır. Yeteri kadar süzme bal ile macun yapılır ve birer ceviz büyüklüğünde yutulur. Şifası Allah’ın yardımı ile yukarıda ki sayılan hastalıklardan bir eser bırakmaz.

  Çörek Otunun bilinen bir yan etkisi ve zararları yoktur.

  Bu makalede faydalanılan kaynaklar

  Şifalı Bitkiler (Prof. Dr. Ahmet & Elmas Maranki)

  Şifalı Bitkiler (Asırlarca uygulanmış İbni Sina’dan terkipler) 1991 basım yılı

  https://www.hacamatfiyatlari.com/corek-otu-nigella-faydalari-terkipleri/

   

  Devamı..