Son Makaleler

 • Hacamat Migren Hastalığına İyi Gelir mi?

   

  Hacamat migren hastalığına iyi geliyor mu? Tedavi edilebiliyor mu en çok sorulan sorular arasında yer almakta bu sorulara cevap vermeden önce migren nedir ne değildir. Baş ağrısının nasıl migren olduğunu anlarız ve bu migren hastalığına nasıl çare olur sonra bunları inceleyelim.

  Migren Nedir?
  Migren nedir?: Etrafınızda birçok insanda görebileceğiniz, hepsinin bu hastalıktan yaka silktiğini biliriz. Bu ağrılar daha önceleri tipik, gelip geçici olarak tabir edilen sıradan ağrılar olarak kabul edilirken şuanda nörolojik olarak kabul edilmiş başlı başına bir hastalıktır.

  Migrenin en kötü tarafı ataklar halinde gerçekleşmesidir. En az bir gün süren ve bir haftaya kadar görülebilen ataklardan oluşur. Kimileri yaşadıkları ağrıyı hafif olarak tabir eder kimileri kafalarının kesilmesiyle son bulabileceğine dair söylemlerde bulunur.

  Migren ataklarıyla birlikte ışığa karşı, sese karşı hassasiyet artar hatta bunlarla birlikte ağrı şiddetinin arttığı söylenmektedir. Sinirsel bir hastalık olan migrenin tam anlamıyla nedeni bilinmese de kan damarlarının farklı kimyasallara uğramasıyla geliştiği söylenmektedir.

  Genellikle genetik olarak kişiden kişiye geçer. Stres, yorgunluk, sinirlilik ya da çok fazla duyguya maruz kalındığında kendini hemen gösterir migren. Bunları sizlere aktarıyorum çünkü birazdan hacamat migrene iyi gelir mi? Konusuna geçtiğimde sizlere bu etkenlere karşı iyi geldiğini bahsedeceğim ve sizde “ e? Migren nerede “ demeyin J Migren tek başına ortaya çıkmaz.

  Belirli sebeplere karşı kendini gösterir, hacamat ile bu sebepleri ortadan kaldırarak ya da iyileştirerek rahatlamanız sağlanır

  Hacamat Migrene İyi Gelir mi?
  Hacamat migrene iyi gelir mi? Evet gelir. Bu kadar nettir hacamatın migren ile olan ilişkisi. Aslında direk migrenle değil migren ağrılarına yol açan sebeplere iyi gelir hacamat. Gelin birlikte hacamatın hangi konularda işe yaradığına değinelim.

  Kandaki toksinlerin ve zehirli atıkların temizlenmesini sağlar.
  Hacamat sayesinde stresiniz azalır, sinirleriniz gevşer.
  Kronik baş ağrılarına iyi gelir.
  Reflekslerin güçlenmesini sağlar.
  Uykusuzluk, uykunun sık bölünmesi gibi sorunları ortadan kaldırır.
  Damar tıkanıklarında, tıkanık damarlara etki gösterir.
  Kas gevşetici özelliği bulunur.
  Zayıf organların ve hücrelerin tekrar güç kazanmasını sağlar.
  Sinüzit tedavisinde kullanılabilir.
  Kan dolaşımını hızlandırır.
  Psikolojik rahatsızlıkların önüne geçer.

  Aslında hacamatın daha saymadığımız bir sürü faydası var ancak biz bu listede sizlere migrene ve migren ağrılarına sebep olabilecek konulara değindik. Örneğin sinirlilik durumu sonrasında ani bir baş ağrısı görülür… Siniriniz migreni tetikler ve ağrı yaşamanıza sebep olur. Hacamat ise sinirlilik durumundan kurtulmanızı hatta sinirlenemeyecek hale gelmenizi sağlar. Seans sonrası kendinizi sinirleri alınmış gibi hissetmeniz mümkündür. Migren hacamatı yani kafa hacamatı ortalama 10 seansa kadar sürmektedir. Tahminen 4. Seanstan sonra farkı anlayacak ve kalan seanslara gideceğiniz günleri iple çekiyor olacaksınız.

  Hacamat migren hastalığını tedavi eder mi?
  Alternatif tıp asırlar öncesine dayanan tedavi yöntemlerimden sadece birisi olan hacamat migren hastalığına iyi geldiği hatta tedavi ettiği bilinmektedir.

  Hacamat tedavisi ile başınızda deri altında bulunan pis kanların vakumlayarak dışarı atılması ile deri altında ki dolaşan kanlara yol açılması ile kan dolaşım seviyenizi normale döndürmesi ile sizleri bu hastalıktan kurtarmaktadır.

   

  Devamı..
 • Varikosel nedir? Hacamat ile tedavi edilir mi? Hacamat ile varikosel tedavisi

   

  Varikosel Nedir? Erkeklerin üreme organlarında ki testisler de bulunan kanı boşaltmasına yarayan toplardamarların genişlemesi sonucu ortaya çıkan kısırlık problemine varikosel denilmektedir.

  Testislerde bulunan sıcaklığın bozulması ve kirli kanın içinde bulunan toksik maddelerin burada birikerek dolaşımı bozması ve fonksiyonlara zarar vererek sperm üretimini bozmaktadır.

  Acaba varikosel miyim? Nasıl anlarım?
  Uzman bir doktora görünmeden de varikosel probleminizin olup olmadığını basit bir şekilde anlayabilirsiniz. Bunun için bir doktora gitmenize gerek yok. Ancak varikosel hastalığında iyi huylu varikosel ve kötü huylu varikosel bulunmaktadır.

  İyi huylu varikosel nedir? İyi huylu varikosel problemleri her hangi bir kısırlık problemi olmayıp sadece bunun 6 ay da bir veya yıl da bir kez bunun ağrılarını sızısını çekersiniz. Tabi bu durum ilerleyen seviyeler de kısırlık problemini tetikleyebilir.

  Kötü huylu varikosel nedir? Bu varikosel durumu ağrı, sızının yanında sperm oranlarının düşük olması ve kısırlık olmasının sebebi yüksek olmaktadır.

  Testislerinizde ağrılarınız, şişlik, ve farklılık gibi dikkat çeken bir problem görürseniz bunun en büyük nedeni varikoseldir.

  Varikoseli kısaca tanıdığımıza göre şimdi hacamat ile tedavisi mümkün mü değil mi? Bu konuyu inceleyelim.

  Hacamat ile varikosel tedavi edilir mi?
  Erkeklerin korkulu kabusu olan varikosel rahatsızlığının ağrısı, sızısı ve kısırlık korkusu canlarını sıkmaktadır. Varikosel hastalığının ameliyat tek çare olarak söylense de bunun için alternatif tıp bu konuda çok destek sağlamaktadır.

  Hacamat tedavisi ile varikosel probleminiz tedavi edebilirsiniz. Öncelikle varikosel nedir yazımızda pis ve toksik kanların testislerde fonksiyonların zarar vermesi ile ortaya çıktığını belirtmiştik.

  Hacamat tedavisi ise vücutta bulunan toksik, pis, atıl kanların vakumlanarak dışarı atılması işlemi yapmaktaydı.

  Hacamat 5000 yıllık geçmişi olan bazılarının ilkel olarak algıladığı efsane tedavi yöntemidir.

  Günümüz de alternatif tıp popüler hale gelmesi ile bir çok rahatsızlıklarınızı ameliyatsız olarak sizlere çözüm sunmaktadır.

  Varikosel rahatsızlığınızı 3-4 seansda ağrılardan kurtulabilir. Uzman haccamlar tarafından sizlere uygulanacak uygun seans ile bu hastalıkdan tamamen kurtulabilirsiniz.

  Varikosel hastalığım için hangi noktalara hacamat yaptırmalıyım?
  Varikosel tedavisine başlamadan önce vücudunuza öncelikle bir tarama hacamat yaptırmalısınız. Bunun en büyük nedenlerinden birisi de vücudunuz da bulunan atıl, toksik kanların vücuttan atarak vücudu rahatlatmanız gerekmektedir.

  Daha sonra ise varikosel tedavisi için en uygun hacamat noktalarına geçilmelidir. Bu noktalar ise diz ve bacak noktalarıdır.

  Bir iki seans da hacamat tedavisi ile etki göstermesi beklenemez bunun için uzman haccamlardan veya doktorlardan destek alabilirsiniz.

   

  Devamı..
 • Hacamattan sonra uyku faydalı mı?

  Hacamattan sonra uyku faydalı mı: Hacamat tedavisi sonrası yapılması gerekenler, uyumanın zararlı olup olmayacağı ile ilgili sizlere bilgi verecek bir yazı hazırladık.

  Hacamattan Sonra Uyku
  Hacamat işleminden sonra pek çok kişinin uykusu gelmektedir. Bu nedenle, hacamat ve uyku konusunda pek çok kişi bilgi almak istemektedir. Hacamat işlemi sonrası uyumanın bir zararı dokunup dokunmayacağı, kaç saat sonrası uyunması gerekeceği gibi soruların cevaplanması gerekmektedir. Hacamat sonrası hemen uyuyup dinlenmek her ne kadar çekici bir fikirmiş gibi görünse de aslında hacamattan hemen sonra uyumak uzmanlar tarafından önerilmektedir.

  Hacamattan Sonra Neden Uyunmaz?
  Hacamattan sonra uyku önerilmez. Uykunun önerilmemesinin nedeni hacamatın etkisini azaltmasından kaynaklanmaktadır. Hacamat işlemi sonrası en az 3 – 4 saat uyumamak gerekmektedir. Bu süre ile ilgili olarak farklı görüşler mevcuttur. Kimi uzmanlar 3 – 4 saat uyanık kalmayı yeterli bulurken; kimi uzmanlar en az 6 saat uyunmaması gerektiğini söyler. Hacamat yaptırdığınız uzmanın bu konuda görüşünü almayı unutmayın. Onun direktifleri doğrultusunda hareket edin ve size önerdiği saat aralığından önce uyumayın. Onun yerine ağır işlerden kaçınarak istirahat edin.

  Hacamattan Sonra Neler Yapılmalı?
  Hacamat işleminden sonra uymanız gereken ve size önerilen birtakım hususlar vardır. Bu hususlara uyarsanız hacamattan aldığınız fayda artacaktır. Bu hususlara dikkat etmediğiniz sürece hacamat operasyonundan istediğiniz etkiyi gözlemleyemeyebilirsiniz.

  Aşağıda hacamat sonrası yapılması gerekenler mevcuttur. Aşağıdaki bilgilerin dışında hacamat operasyonunu gerçekleştiren uzmanın size önerdiği noktalara da dikkat etmeyi ihmal etmeyin.

   

  Devamı..
 • Türkiye’de hacamatı kim yasakladı?

   

  Türkiye’de hacamatı kim yasakladı: Türkiye’de en çok merak edilen sorulardan birisi de Hacamatı kimin yasakladığı bu soruya cevap vermeden önce neden yasaklandığı ve bu konu hakkında detayları paylaşalım. Bu güzel bilgiyi sonuna kadar okuyup paylaşırsanız seviniriz.

  Daha önce ki yazılarımızda da bahsetmiştik. Hacamat tedavisinin 5.000 yıllık bir tarihi olduğunu ve peygamber efendimizin hacamat ile alakalı hadisi ile bu tedavi yönteminin çok faydalı olduğu ve kendisinin de bu tedavi yöntemi ile tedavi olarak sünnet olarak bilinen hacamat tedavisidir.

  Hacamat tedavisi modern tıp arasında ki en büyük fark modern tıp ilaçlarla 6-12 ay içinde aldığı sonuçları hacamat tedavisi bazı tedavilerde 1-2 seans içerisinde yol alabilmektedir.

  Bu durum ilaç sektörüne ciddi zararlar vermeye başlayınca 1940-1950 yıllar arasında sahibi Yahudi olan Eczacıbaşı o dönem İsmet İnönü’ye giderek “Hacamat tedavisi” olduğu sürece ilaç satamayacaklarını söyler ve İsmet İnönü hacamat yapana ve yaptıranlara ciddi yasaklar koymaya başlar. Halkın hacamat tedavisinden uzaklaşması ve unutulması için yasaklar gelir.

  O günlerden bu zamana kadar hacamat tedavisi yasaklanmıştır. Bundan yaklaşık 10 sene öncesine kadar hacamatın argoda kesmek olduğunu biliyorduk. Böyle bir tedavi yönteminden kimsenin haberi yoktu.

   

  Devamı..
 • Hacamat Faydasını Ne Zaman Gösterir?

   

  Hacamat Faydasını Ne Zaman Gösterir?

  Hacamat faydasını ne zaman gösterir? Hacamat uygulamasının ardından ne kadar sürede sonuç elde edeceğinizi merak ediyorsanız; hacamat tedavisi ile ilgili bilgiler vereceğiz.

  Hacamat Nedir?

  Hacamat ufak vakum yolu ile vücuttaki toksik ve kirli kanın alınmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Hacamat pek çok rahatsızlığın tedavisinde kullanılan ve başarılı sonuç elde edilen bir tıbbi uygulamadır.

  Hacamat Nasıl Yapılır?

  Hacamat yapılırken ağrı, sızı hissedilen ya da hasta olan bölgenin yakınına yapılmaktadır. Hacamat yapılırken önceden boynuz kullanılırken günümüzde cam kupa, vakum setleri ile yapılmaktadır. Yine kliniklerde hijyenik bir şekilde çizmenin yapılması için bisturi kullanılmaktadır. Hacamat nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, aşağıdaki adımların izlenmesi ile hacamat işlemi gerçekleştirilmektedir:

  Hastalıklı olan ya da ağrı hissedilen bölgenin yakını çizilir.

  Çizilen bölgeden vakum setleri yad a cam bardaklarla bölgede birikmiş olan kan alınır.

  Hacamat işleminin bitmesinin ardından hasta taburcu edilir ve tedaviden sonra uyması gereken kurallar anlatılır.

  Hacamat Vücudun Hangi Bölgelerine Yapılır?

  Hacamat vücudun genellikle sırt bölgesine yapılan bir uygulamadır. Ancak kişinin hastalığına ve ağrısına bağlı olarak baş bölgesi ve vücutta yer alan akupunktur noktalarına da hacamat yapılabilmektedir. Hacamat yapılacak doğru bölgeler mutlaka bir doktor ve uzman tarafından belirlenmelidir. Doğru olmayan bölgelere hacamat yapılması istenen sonucun alınamamasına yol açacaktır.

   

  Devamı..