Son Makaleler

 • Suyunuzu gönül rahatlığı ile içmek için en iyi su arıtma cihazını seçin

   

  Bildiğiniz üzere vücudumuzun yüzde yetmişi su ile kaplıdır. Su hayat kaynağımız olarak bilinmektedir. Su içmek bir kişinin beden sağlığı için oldukça önemlidir. Fakat su içerken içeceğimiz suda bulunması gereken bazı elementler ya da bulunmaması gereken bazı zararlı maddeler vardır.

  Günümüzde pek çok kişinin beslenme biçimi mineral ve mikro-element bazında değerlendirildiğinde sağlığımızın daha iyi bir hal alması için hiç yeterli olmayabilir. Dünya Sağlık Örgütünün elde ettiği verilere göre su raporunda içe suyunun içinde en az 10 mg magnezyum ve en az 20 mg kalsiyum olması gerekmektedir.

  Eğer su arıtma cihazı almak istemiyorsanız mutlaka su arıtmalı sebil almanızı tavsiye ederiz. Su arıtmalı sebil suyunuzu en iyi kalitede size sunar. Suyunuzu hiperfiltrasyon teknolojisi ile içilmeye hazır hale getirir. Ve ph kalitesi 8,5 olan alkali ve sağlıklı su üretir.

  Üstelik bu su arıtma sebilini kullanarak hem sıcak hem de soğuk su elde edebilme şansınız da vardır. Üstelik eğer satın almak istemiyorsanız kısa süre için sebil kiralama fırsatını da size sunuyoruz. Törenlerinizde, kısa programlarınızda kullanmak üzere su sebili kiralayabilirsiniz.

  Tüm bunlara ek olarak suyunuzu arıtmak için tezgah üstü su arıtma cihazı almayı da tercih edebilirsiniz. Bunlar hem taşınması kolay hem de çok az yer kaplayan cihazlardır. Her an elinizin altında tamamen arıtılmış sağlıklı suyunuzu bulabilirsiniz. Üstelik arıtılmış su kullanmak ev yemeklerinizi yaparken de oldukça önemlidir. Yemeğinizin tadına tat katar ve günlük almanız gereken mineral ve kalsiyumu sizlere almanız için çok büyük bir fırsat sunar. Tek yapmanız gereken istediğiniz tip su arıtma cihazını seçmek ve satın almak ya da kiralamak.

   

  Devamı..
 • Torrent Siteleri

   

  Ülkemizde çok yaygın olarak bilinemese de aslında çok faydalı ve çok geniş alana hizmet veren bir site olmaktadır. Ayrıca torrent siteleri tam anlamı ile indirme ve programlama ve sitesi olarak bilinir.

  Bunun yanı sıra bilgi verici ve birçok açıdan kaliteli hizmet veren bu siteler genel hatları ile hayatımızı kolaylaştırmaya yarar. Bu siteler genel hatları ile virüs programlama ve oyun film gibi programları indirmek için kullanılan bir site olmaktadır.Genel hatları ile site kısa zamanda ve doğru yollar ile ücretsiz hizmet veren siteler olmaktadır.

  Bu konuda önemli olan ilk unsur program ne kadar büyük olursa olsun kısa zamanda indirme ve indirme yaparken cihaza zarar vermemektir. Birçok kullanılan programlarda yaşanan en büyük sorun hiç şüphesiz virüs sorunu ve indirilen programın orijinal olmamasıdır.

  Torrent Siteleri Ve Özellikleri

  Genel olarak ele aldığımız zaman Torrent (indirme siteleri) birçok alana hizmet vermeleri gerekiyor. Bunların başında kısa ve çabuk indirme gelirken bir diğeri ise bünyesinde birçok program bulundurmasıdır. Birçok programdan kasır; virüs programı, alış veriş sitelerinin en kalitelileri, güvenilir siteler ve buna benzer birçok şey olmaktadır. Ayrıca bunların yanı sıra hizmet veren siteden en basiti bir film indirildiği zaman filmin orijinal ve sansürsüz olarak indirmesi lazımdır. Bu konu sadece bunlar ile sınırlı değildir. Site akıcı bir dil ile yayında olmalı ve kendi alanında güvenirliğini kanıtlamış olmalıdır.

  Böyle sitelere olan güven çok az olsa da bu alanda size önerebileceğimize en iyi torrent siteleri listesine bir göz atmanızı tavsiye edebiliriz. listede kendi alanında en çok kalitesini kanıtlamış ve çok fazla alanda hizmet vermekte olan torrent sitelerini derlemiş. Güvenilir davetiyesiz ve sınırsız torrent sitelerine ulaşmak istiyorsanız göz atın deriz.

   

  Devamı..
 • Paslanmaz Çelik Profil Servis Noktası: Karaca Paslanmaz

  Çelik, günümüzde birçok alanda yapı ve imalat alanında kullanılmakta olan bir materyaldir. Alaşım ile elde edilen bir malzeme olan çeliğin alaşımını oluşturan bileşenlere göre özellikleri de farklılık göstermektedir. Bileşenler arasında yer alan elementler ve bu elementlerin oranı doğal olarak çeliğin korozyona, sıcaklığa ve basınca karşı direncini belirlemekle beraber kaynaklanabilirliğini, şekillendirilebilirliğini ve mekanik özelliklerini belirler. Bu şekilde birçok farklı çeşidi ortaya konulan çeliklerin kullanım alanları da bu özelliklere bağlı olarak değişir. Bir örnekle açıklayacak olursak; içeriğindeki bileşenler dolayısı ile sıcaklık direnci fazla olan bir çelik türü genel olarak yüksek sıcaklığa maruz kalacağı endüstriyel alanlarda tercih edilirken, şekillendirilebilirliği yüksek olan çelikler dekorasyonda veya çelik dış yapıya sahip aletlerde kullanılır.

  ÇELİK PROFİLLER HAKKINDA GENEL

  Çelik profiller, bir yapı ürünü olarak çelikten elde edilen günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız malzemelerdir. Kullanım alanları ve şekilleri geniş bir yelpazede olan çelik profiller farklı kodlarla tanımlanmıştır. Genel terminoloji itibariyle çelik yapılardaki kullanım alanlarına göre şekillendirilen profillere; H kesitli HEA, HEB, I kesitli IPE, U kesitli UPN, CFCHS, CFRHS gibi isimler verilmektedir.

  Çelik profiller kalite standartlarına göre de çeşitli isimler alırlar. Türkiye’de en çok kullanılan çelik profil kalitesi Avrupa’da tercih edilen profillerdir ve S235/S275 kalitesini taşırlar.

  Bir yapı malzemesi olarak paslanmaz çelik profil dış yapıda yer almaya da uygundurlar. Bu anlamda modern dönemde çelik profil üretiminde estetik kaygıların da ön plana çıktığı söylenebilir. Öyle ki; parlak çelik profiller, renkli çelik profiller ve ayna görünümlü çelik profiller aracılığıyla yapının ihtyiacı karşılanırken öte yandan estetik algı için de keyifli uyarlamalar yaratılabiliyor. Bu anlamda çelik profillerin kullanılmakta olduğu çeşitli alanları sıralayacak olursak;

  -İç ve genel mimarinin her alanında
  -Teknolojik çeşitli ürünlerin üretiminde
  -Mobilya sanayide gerekli olan ürünlerde kolların ve ayakların yapılmasında
  -Otomobil sektöründe taşıtların alt yapısının meydana getirilmesinde
  -Endüstriyel mutfak ve gıda sanayinde

  Genel yapı itibariyle kalıplaşmış çelik profiller belirgin özelliklere sahiptirler ve karşımıza standart fiziksel özelliklerle çıkarlar. Bu özellikler daha önce de ele aldığımız üzere kullanım alanına göre tercih edilirken, kullanıcılar ürünü talep ettikleri firmalardan çeşitli farklı görsel özelliklerle de talep edebilmektedirler.
  Bilhassa prefabrik yapıların oluşturulmasında çok fazla kolaylık sağlayan çelik profiller vidalanabilirlik özelliği ile kolayca uzaltılıp, genişletilebilirler ve böylelikle yapıya uygun forma kısa sürede getirilebilirler. Hafiflik özellikleri ile

  Çelik Paslanmaz Profillerin Yapısı

  Çelik grupları dünya genelinde standartlaşmış kodlarla tanınırlar. Bu kodların belirlenmesinde çeliğin bileşenleri dikkate alınır. Dünyada en yaygın olarak tercih edilen çelik kalitesi 304 kodlu paslanmaz çeliktir ve bu çelik genel olarak diğer çelik türlerinin de kıyaslanmasında baz alınan çıkış noktasıdır. %18 krom ve %8 nikel içeren 304 kalite çelik, paslanmaz çelik profillerin üretiminde sıklıkla tercih edilir. Yüksek mukavemet özellikleri, korozyona karşı direnci, sıcaklık ve basınca karşı standart dayanımı ve kaynaklanabilirlik özelliği ile birçok çelik profilin meydana getirilmesinde 304 kalite çelik tercih edilir. 

  304 kalite çeliğin merkezinde olmak üzere alaşımı birbirinden farklı çok sayıda çelik türü bulunur. Bunlar ise kendi içinde çeşitli çelik gruplarını oluşturmakla beraber farklı kalite kodları alırlar. Bu türler ise krom, nikel, karbon oranları farklı, molibden, titanyum içerip içermeme durumları ile yapısal özelliklerini ortaya koyarlar.
  Kaliteli bir paslanmaz çelik profil ile gerek dekorasyon ve gerek yapısal uygulamalarda oldukça estetik ve dayanıklı çalışmalar ortaya koyabilmek mümkündür. Bu nedenle de günümüzde sayısız alanda çelik profillerin kullanımı söz konusudur.

  Kaynak: https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-profil

   

  Devamı..
 • Bluzlar Nasıl Kombinlenir?

   

  Özellikle geçtiğimiz Ramazan Bayramı günlerinde en çok tercih edilen bayramlık olmayı başaran giysi olmayı bluz başardı. 13 yaşındaki küçük kızlardan 65 yaşındaki eli öpülesi teyzelerimize kadar çoğu kadın bu bayramda da en şık bluz modelleri ile güzelliklerine güzellik kattılar.

  Sıcağı çekilmeyen şu günlerde serin görüntüler ortaya çıktı ve ne kadar doğru karar verdiklerini birkez daha anladılar. Bu şekilde daha rahat bir giyim tarzı oluşturularak retro havası yaşandı. Retro havasına elbette ünlüler de katıldı. Kot etekleri üzerine giydikleri beyaz yırtık izleri verilmiş bluzleri ile gölgede kalmadılar.

  Çoğu stiliste göre gerçekten gün geçtikçe değişen mevsim şartları bu yıldan ziyade 2019 yılının modasını da etkilyor. Stilistlerin ise bluz modelleri konusunda bazı altın tavsiyeleri bulunmakta. Özellikle de bu tavsiyelerin çoğu tamamen rahatlığa dayandırılmış vaziyette. İlk altın tavsiye biraz kumaşla biraz da altına giyilecek iç çamaşırı ile uyumuyla alakalı.

  Bu altın tavsiyede özellikle hırçın bir görüntü isteyenlerin beyaz bir bluz altında mor bir retro sütyen giymesinde fayda olacağı yönünde. Daha klasik bir görüntü isteyenler ise yakalarına ve saçlarına dikkat etmeli.

  Stilistlerin ve modelistlerin en çok konuştuğu altın tavsiyelerden birisi ise bu yıl bluzler kullanılırken pantolon ve esem ayakkabılar üzerine mi yoksa stilettolar ile uyum sağlayan eteklerle mi kombin edilmesi gerektiği ile alakalı.

   

  Bunun cevabını ise ortak bir görüşle verdiler. Özellikle burada tamamen özgürsünüz. İstediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz. İsterseniz çapraz kombinle görenleri şaşırtabilirsiniz. Çünkü bu yıl bluzler her türlü kıyafete her zaman uyum sağlayacak gibi duruyor.

  Devamı..
 • Pratik İşler Denilince Akla İlk Gelen Kadınso

  Dijital Dünya'nın hızla büyüğü bu zamanlarda artık her türlü bilgiyi bu platformlarda bulabiliyoruz. Aradığımız bilgileri blog sayfalarından kolayca ulaşabiliyoruz. İlk etap da baktığımızda Kadınlara yönelik gözükse de bekar yaşayan erkeklerinde bilgiler edinebileceği blog sitesinde pratik bilgilerden bahsedeceğim. Günlük hayatımızda bizlere her zaman kolaylıklar sağlayacak ve Kadınso blog ile "Nasıl yapılır?" ve "Neden olur?" bu iki konu üzerinde duracağım.

  Yazın gelmesi ile bazı gıdaların derin dondurucuda nasıl saklanması gerekiyor. Yazın aldığınız gıdaların saklayıp Kışın ortasında yemek isteyenler özellikle nasıl saklanır kategorisinde ki bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  Derin dondurucuda böğürtlen saklanır mı?

  Yaz meyvesi olan böğürtlen faydalarını bir çoğunuz zaten biliyorsunuzdur. Profesyonel teknikler uygulayarak sizlerde kış mevsiminde bu meyveyi gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu teknikleri harifyen yapmanızdır. 

  Bu meyveyi pazardan aldığınızda eve getirinceye kadar çok dikkat etmelisiniz zaten nazik ve narin olan bu meyve en ufak bir sertlik de ezilebilir. eve geldiğinizde ise bu meyveyi derin dondurucuda saklamanız için yapmanız gereken bilgiye www.kadinso.com adresinden ulaşabilirsiniz. Sizlere daha fazla bilgiyi buradan vermek isterdim ama bu blog sayfasını ziyaret ederek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

  Diğer dikkatimi çeken bir konu ise Sağlık açısından kadın erkek herkesin bu pratik bilgileri bilmesi gerekir.

  Karaciğer yağlanması neden olur?

  Doktor kontrolünde hemen hemen herkes duymuştur. Karaciğer yağlanması var denilmiştir. Sağlığımız için önemli bir yeri olan karaciğerin yağlanmasına ne sebep olur ve nasıl olduğunu anlatan makaleyi okumanızda fayda var.

  Karaciğer yağlanmasında ki asıl sebepleri başlık altında listelemek gerekirse

  • Sağlıksız beslenme 
  • Alkol
  • Obezite - Aşırı kilo
  • kolestrol
  • Beslenme alışkanlıkları
  • insulin direnci

  gibi daha bir çok etkenler bulanmaktadır. Bu başlıkları daha detaylı incelemek için "Neden olur" kategorisinde daha bir çok sağlık bilgilerine kolayca ulaşabilir bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Keşfetiğim bu blog sayfasında keşfettiğim kaliteli içerikler ve bilgilere ulaştım sizlerinde daha kolay ulaşmanız için burada sizlerle paylaşmak ve bu bilgileri duyurmak istedim. Bir Türk atasözü der ki; Bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır. O zaman hemen sizde siteyi ziyaret edebilirsiniz.

   

  Devamı..