Bireysel Kredilerin Vadeleri En Fazla Ne Kadar

Bireysel kredileri 2013 yılına kadar bankalar 48 veya 60 ay’a kadar verebiliyordu. BDDK nın getirmiş olduğu düzenlemeler ile bu süreyi 36 ay’a çektiler. Bu düzenleme ile tüketici ve asgari ücretliyi zor duruma düşürdü. Bu süre 21Eylül 2016 tarihine kadar 36 ay’a kadar sınırlı idi çalışanların maaşlarını yetersiz bulan bankalar yüksek miktarlı kredileri müşterilerine vermiyordu. Bu tarihten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım’ın açıklaması ile bu süre 48 ay’a çıkarıldı.

48 Ay Vadeli Bireysel Krediler

Kredi talebinde bulunanların çoğunluğu bireysel kredilere başvurmaktadır. Bireysel krediler Bu açıklamadan sonra İnternet üzerinde en çok aranan kelimelerden diğeri Krediler 48 ay oldu mu? Sorusu oldu.

Tüketicilerin kredilerinde taksit sayısı 48 ay’a çıkarıldıktan sonra yeni faizlerin düzenlenmesi ile birlikte bankalar müşterilerine 48 ay vadeli yüksek miktarda bireysel kredilerini sunmaya başladılar.

Daha önce asgari ücretlinin veya geliri düşük olanların yüksek miktardaki kredilerinin %50sini geçtiğinden dolayı onaylanmaz iken şimdi ise asgari ücretli tüketicileri maaşlarının 10 katına kadar bireysel kredilerini kullanabilmektedirler.

İster internet bankacılığı isterseniz mobil bankacılık sistemini kullanarak bankanıza gitmeden online işlemlerden bireysel kredilere başvurabiliyorsunuz. Yüksek miktardaki ihtiyaçlarınız için bankalarınızdan bu konu ile alakalı faiz oranları hakkında bilgi alabilir yada internet sitelerinden online kredinizi hesaplayabilirsiniz. İnternette artık 48 ay vadeli kredi var mı sorusunu bu yazımızda cevap bulabilmişinizdir.

 Kaynak: >> http://www.krediustasi.com/

 

 

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

İgili Makaleler