Popüler Makaleler

 • Paslanmaz Çelik Profil Servis Noktası: Karaca Paslanmaz

  Çelik, günümüzde birçok alanda yapı ve imalat alanında kullanılmakta olan bir materyaldir. Alaşım ile elde edilen bir malzeme olan çeliğin alaşımını oluşturan bileşenlere göre özellikleri de farklılık göstermektedir. Bileşenler arasında yer alan elementler ve bu elementlerin oranı doğal olarak çeliğin korozyona, sıcaklığa ve basınca karşı direncini belirlemekle beraber kaynaklanabilirliğini, şekillendirilebilirliğini ve mekanik özelliklerini belirler. Bu şekilde birçok farklı çeşidi ortaya konulan çeliklerin kullanım alanları da bu özelliklere bağlı olarak değişir. Bir örnekle açıklayacak olursak; içeriğindeki bileşenler dolayısı ile sıcaklık direnci fazla olan bir çelik türü genel olarak yüksek sıcaklığa maruz kalacağı endüstriyel alanlarda tercih edilirken, şekillendirilebilirliği yüksek olan çelikler dekorasyonda veya çelik dış yapıya sahip aletlerde kullanılır.

  ÇELİK PROFİLLER HAKKINDA GENEL

  Çelik profiller, bir yapı ürünü olarak çelikten elde edilen günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız malzemelerdir. Kullanım alanları ve şekilleri geniş bir yelpazede olan çelik profiller farklı kodlarla tanımlanmıştır. Genel terminoloji itibariyle çelik yapılardaki kullanım alanlarına göre şekillendirilen profillere; H kesitli HEA, HEB, I kesitli IPE, U kesitli UPN, CFCHS, CFRHS gibi isimler verilmektedir.

  Çelik profiller kalite standartlarına göre de çeşitli isimler alırlar. Türkiye’de en çok kullanılan çelik profil kalitesi Avrupa’da tercih edilen profillerdir ve S235/S275 kalitesini taşırlar.

  Bir yapı malzemesi olarak paslanmaz çelik profil dış yapıda yer almaya da uygundurlar. Bu anlamda modern dönemde çelik profil üretiminde estetik kaygıların da ön plana çıktığı söylenebilir. Öyle ki; parlak çelik profiller, renkli çelik profiller ve ayna görünümlü çelik profiller aracılığıyla yapının ihtyiacı karşılanırken öte yandan estetik algı için de keyifli uyarlamalar yaratılabiliyor. Bu anlamda çelik profillerin kullanılmakta olduğu çeşitli alanları sıralayacak olursak;

  -İç ve genel mimarinin her alanında
  -Teknolojik çeşitli ürünlerin üretiminde
  -Mobilya sanayide gerekli olan ürünlerde kolların ve ayakların yapılmasında
  -Otomobil sektöründe taşıtların alt yapısının meydana getirilmesinde
  -Endüstriyel mutfak ve gıda sanayinde

  Genel yapı itibariyle kalıplaşmış çelik profiller belirgin özelliklere sahiptirler ve karşımıza standart fiziksel özelliklerle çıkarlar. Bu özellikler daha önce de ele aldığımız üzere kullanım alanına göre tercih edilirken, kullanıcılar ürünü talep ettikleri firmalardan çeşitli farklı görsel özelliklerle de talep edebilmektedirler.
  Bilhassa prefabrik yapıların oluşturulmasında çok fazla kolaylık sağlayan çelik profiller vidalanabilirlik özelliği ile kolayca uzaltılıp, genişletilebilirler ve böylelikle yapıya uygun forma kısa sürede getirilebilirler. Hafiflik özellikleri ile

  Çelik Paslanmaz Profillerin Yapısı

  Çelik grupları dünya genelinde standartlaşmış kodlarla tanınırlar. Bu kodların belirlenmesinde çeliğin bileşenleri dikkate alınır. Dünyada en yaygın olarak tercih edilen çelik kalitesi 304 kodlu paslanmaz çeliktir ve bu çelik genel olarak diğer çelik türlerinin de kıyaslanmasında baz alınan çıkış noktasıdır. %18 krom ve %8 nikel içeren 304 kalite çelik, paslanmaz çelik profillerin üretiminde sıklıkla tercih edilir. Yüksek mukavemet özellikleri, korozyona karşı direnci, sıcaklık ve basınca karşı standart dayanımı ve kaynaklanabilirlik özelliği ile birçok çelik profilin meydana getirilmesinde 304 kalite çelik tercih edilir. 

  304 kalite çeliğin merkezinde olmak üzere alaşımı birbirinden farklı çok sayıda çelik türü bulunur. Bunlar ise kendi içinde çeşitli çelik gruplarını oluşturmakla beraber farklı kalite kodları alırlar. Bu türler ise krom, nikel, karbon oranları farklı, molibden, titanyum içerip içermeme durumları ile yapısal özelliklerini ortaya koyarlar.
  Kaliteli bir paslanmaz çelik profil ile gerek dekorasyon ve gerek yapısal uygulamalarda oldukça estetik ve dayanıklı çalışmalar ortaya koyabilmek mümkündür. Bu nedenle de günümüzde sayısız alanda çelik profillerin kullanımı söz konusudur.

  Kaynak: https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-profil

   

  Devamı..
 • Yeni Teknoloji Devri Teknoleji.Net'de!

  Teknoloji hızlı bir şekilde bir şekilde büyürken yeni akıllı cihazlar, tabletler ve birçok yeni ürünler hızla hayatımıza dâhil olmaktadır. Bunun için sizlere yenilikleri almak. Teknoleji.net sizlere yenilikleri almak.

  Teknolojinin hızına kimse yetişemese safra teknoleji.net sizler için bu hıza yetişerek gelişmeler anlık ve yakından takip etmek. Aynı zamanda, teknolojinin getirdiği yeni cihazlarla ilgili problemler ve bunların çözümlerine de yer verilmkü, bu çözümler, çikolata, çöp dahiltan kurtaracaktır. Teknoleji.net yeni teknoloji devrini yakından takip eden, tüm teknolojik haberlerin hepsini özler ile paylaşacaktır. Sizler için siteyi yakından ve anlık olarak takip etmek amacı ile siteye üye ol veya Facebook gibi sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

  Her çeşit android, iOS işletim sistemleriyle birlikte takip etmekte ve bunları birlikte güncelleştirecek konulara yer ver siteyi markala teknolojik gelişmeleri sizlere anlık olarak sunar. Hakları ve yeniliklere de ayrıntılarla bilirlikte ulaşılacaktır. Alacağınız yeni cihazların incelemesi yerinde yapılmakta olup, dayanıklılığını, kalitesini ve özelliklerini cihaz incelemeleri ile görebilirsiniz.

  Teknoleji.net sizlere oyunlar hakkında da yeni gelişmeler anlık olarak. Sitede teknoloji haberleri ile gelişen anlık haberlere ulaşmak artık çok daha kolay olacaktır. Cihazlar da sorun yaşayan kişilerin hayat kurtarıcı olan çözümleri de yine bu sitede yer alırken anlatım açısından oldukça akıcı ve anlaşılır cümleler ile sizlere çözümleri sunmaktadır. Renkli ve eğlenceli teması ile güncel teknoloji haberlerini sizlere sunmaktadır. Sitede yer alan tüm haberler aynı şekilde Facebook hesaplarında da paylaşılmakta olup, bu hesapları takip ederek de anlık haberlere ulaşmanız mümkün olacaktır. Sitenin editör kısmında yer alan ve sürekli güncel bilgileri sizler ile paylaşan kişiler alanında eğitimli kişiler olup, ilgi ile takiplerini yaparak sizlere sunmaktadır. Bay ve bayandan oluşan editör ekibinde kaliteli içerikler ve akıcı dil için kendilerini sürekli geliştirmeye çalışmaktadırlar. Siteyi inceleyerek bizler ile aynı görüşü elde edebilirsiniz.

   

  Devamı..
 • Güvenilir Bayan Medyum

  Derdinizi paylaşabileceğiniz ve sorunlarınızın çözümüne yardımcı olabilecek biri artığınızda bayan medyumlardan yardım alın. Birçok kişi daha iyi ifade etmek için  bayan medyum  arıyor. Ama  bayan medyum  arayışınızı yaparken güvenilir ve işinizde bir medyum olmasına dikkat etmeniz gerekir.

  Medyumlardan yardım alırken daha çok dertlerini anlatabilecekleri kendilerini dinleyecek ve anlayacak olan kişilerden yardım almak istiyorlar. Bu şekilde daha iyi ifade edip problems için kalıcı sonuçlar bulmaya çalışıyorlar. İşte bu durumda sorunlarınızın çözümü için  bayan medyum yardımı almak. Yardım almak için zaman güvenilir bir medyum bulmanız önemli. Bu vesile ile hizmet veren insanlara yardımcı olmaya çalışan medyumlar var. Ama sadece birisi insanları kandırarak sadece para kazanmak ve çalışmak için medyum olarak adlandıran kişiler var. Tabi ki iki kişi arasında doğru olanı seçmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle etrafınızdaki kişilerin yönlendirmesi ile gittiğiniz medyumlardan gereken yardımı alamayabilirsiniz. Hatta sorunlarının daha da büyümesi içinden çıkılmaz bir hale gelebilir. İşte bunları yaşamak için  bayan  medyum  arayışınızı iyi bir şekilde yapmalı ve doğru medyumu seçmeye dikkat etmelisiniz.

  bayanlar; eşleri ile aralarındaki sorunları çözmek, giden sevgiliyi geri getirmek, eşleri ile aralarındaki sorunları gidermek, şanslarını açmak, âşıklarınları kendileri gelmesini sağlamak için medyumlara gidip onlardan yardım alıyor. Tabi ki medyumlara dertlerini anlatmak ve onlarla rahatça konuşmak için bayan medyum  tercihleri  . Siz daha iyi bir şekilde anlatmak için bayan medyum daha çok  tercih ediyorum ama bu medyum size yardımcı olacak olup manyetiği yetaba  acaba. Bunu öğrenmek için bu bayan medyuma daha önce gitmiş ve ondan yardım almış kişilerle konuşabilirsiniz. Bu sayede, müziğin çalışma ve sonuçlarının ne kaldığını öğrenebilirsiniz.

  Siz medyumdan yardım almak için gittiğiniz zaman medyumun bilgisinin yanında sizin ona güvenmenizde önemli. Bu şekilde karşılıklı iletişimi sağlarsanız yapınca çalışmalarda iyi sonuçlar verecektir. Medyuma sadece git için gitmeniz, gerçekleştirmemiz sonlananlar düşünmeniz negatif düşünceyi ortaya çıkartıp gerçekleştirmek başarısız olmasına neden olabilir.

  Devamı..
 • Bireysel Kredilerin Vadeleri En Fazla Ne Kadar

  Bireysel kredileri 2013 yılına kadar bankalar 48 veya 60 ay’a kadar verebiliyordu. BDDK nın getirmiş olduğu düzenlemeler ile bu süreyi 36 ay’a çektiler. Bu düzenleme ile tüketici ve asgari ücretliyi zor duruma düşürdü. Bu süre 21Eylül 2016 tarihine kadar 36 ay’a kadar sınırlı idi çalışanların maaşlarını yetersiz bulan bankalar yüksek miktarlı kredileri müşterilerine vermiyordu. Bu tarihten sonra Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım’ın açıklaması ile bu süre 48 ay’a çıkarıldı.

  48 Ay Vadeli Bireysel Krediler

  Kredi talebinde bulunanların çoğunluğu bireysel kredilere başvurmaktadır. Bireysel krediler Bu açıklamadan sonra İnternet üzerinde en çok aranan kelimelerden diğeri Krediler 48 ay oldu mu? Sorusu oldu.

  Tüketicilerin kredilerinde taksit sayısı 48 ay’a çıkarıldıktan sonra yeni faizlerin düzenlenmesi ile birlikte bankalar müşterilerine 48 ay vadeli yüksek miktarda bireysel kredilerini sunmaya başladılar.

  Daha önce asgari ücretlinin veya geliri düşük olanların yüksek miktardaki kredilerinin %50sini geçtiğinden dolayı onaylanmaz iken şimdi ise asgari ücretli tüketicileri maaşlarının 10 katına kadar bireysel kredilerini kullanabilmektedirler.

  İster internet bankacılığı isterseniz mobil bankacılık sistemini kullanarak bankanıza gitmeden online işlemlerden bireysel kredilere başvurabiliyorsunuz. Yüksek miktardaki ihtiyaçlarınız için bankalarınızdan bu konu ile alakalı faiz oranları hakkında bilgi alabilir yada internet sitelerinden online kredinizi hesaplayabilirsiniz. İnternette artık 48 ay vadeli kredi var mı sorusunu bu yazımızda cevap bulabilmişinizdir.

   Kaynak: >> http://www.krediustasi.com/

   

   

  Devamı..
 • ModaCruz İle Ünlülerin Dolaplarını Keşfedin

  ModaCruz, online bir moda platformu olup sizlere pek çok markanın ürününü daha uygun fiyatlara ikinci el olarak alma ve satma şansı sunmaktadır. Bu şekilde istediğiniz markanın ürünlerini görebilirsiniz, kendi kullanmadığınız ürünlerin de satışını yapabilirsiniz. İkinci el kıyafet satışı için ilk olarak ModaCruz.com sayfasına üye olmanız gerekmektedir. Üye olduktan sonra satmak istediğiniz kıyafetin fotoğraflarını çekerek ve beden bilgisi vererek fiyatlandırabilirsiniz. Dolabınız ziyaretçi aldıkça ürünleriniz daha hızlı bir şekilde atılacaktır. Bu yüzden dolabınızı sosyal medya platformlarında da paylaşabilirsiniz, böylece arkadaşlarınızda ürünlerinizi görecektir ve daha hızlı bir şekilde ürün satışı gerçekleştirebilirsiniz.

  Moda İkonlarının Dolaplarını Ziyaret Edin

  ModaCruz’da tarzını beğendiğiniz pek çok ünlü ismin dolabını bulabilirsiniz ve ürünleri satın alabilirsiniz. Bu moda platformunda çok sayıda ünlü bayanın dolabı bulunmaktadır. Özellikle moda ikonlarının çanta markaları, elbise, ayakkabı gibi ürünlerini daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. ModaCruz’da Ivana Sert,  Didem Soydan, Tuğba Özay, Ayşe Kucuroğlu, Deniz Akkaya gibi ünlü isimleri bulabilirsiniz. Sadece ünlü isimler değil aynı zamanda takip ettiğiniz blogerları ve sosyal medya fenomenlerine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz. İkinci el kıyafet alımı için onların kombinlerine de göz atarak uygun fiyatlı alışverişler yapabilirsiniz.

  ModaCruz Ödeme Seçenekleri

  ModaCruz ile alış veriş yaptığınızda sizlere ödeme seçeneği olarak kredi kartı ya da hesaba havale yöntemleri sunulmaktadır. Gene aynı şekilde ürün satışı yaptığınızda da kazancınız hesabınıza yatırılmaktadır. Ürünlerinizi satışa sunduğunuzda üç gün içerisinde sizlerin hesabına para yatırılacaktır. ModaCruz aracı bir platform olduğu için sizlerin satışlarından %20 oranında sizlerden komisyon almaktadır. Örneğin 50 TL değerinde bir ürün sattığınızda 10 TL komisyon alacaktır. İkinci el giyim ve pierre cardin çanta satın aldığınızda da kargo ücreti size ait olacaktır. ModaCruz üzerinden yapacağınız tüm alış verişlerinizde sizlere güvenilir bir hizmet sunulmaktadır. Alacağınız ürün orijinal değil ise bu konudan ModaCruz sorumlu değildir. Bu gibi durumlarda mağdur olmamanız için sizlere iade süresi verilmiştir. Bu iade süresini geçirmeden aldığınız ürünün orijinal olmadığını belirterek paranızı geri alabilirsiniz. Bu şekilde mağdur olmayacaksınızdır. ModaCruz üzerinden isteklerinizi ve şikayetlerinizi de destek hattına bildirebilirsiniz.

   

   

  Devamı..