Popüler Makaleler

 • Paslanmaz Çelik Profil Servis Noktası: Karaca Paslanmaz

  Çelik, günümüzde birçok alanda yapı ve imalat alanında kullanılmakta olan bir materyaldir. Alaşım ile elde edilen bir malzeme olan çeliğin alaşımını oluşturan bileşenlere göre özellikleri de farklılık göstermektedir. Bileşenler arasında yer alan elementler ve bu elementlerin oranı doğal olarak çeliğin korozyona, sıcaklığa ve basınca karşı direncini belirlemekle beraber kaynaklanabilirliğini, şekillendirilebilirliğini ve mekanik özelliklerini belirler. Bu şekilde birçok farklı çeşidi ortaya konulan çeliklerin kullanım alanları da bu özelliklere bağlı olarak değişir. Bir örnekle açıklayacak olursak; içeriğindeki bileşenler dolayısı ile sıcaklık direnci fazla olan bir çelik türü genel olarak yüksek sıcaklığa maruz kalacağı endüstriyel alanlarda tercih edilirken, şekillendirilebilirliği yüksek olan çelikler dekorasyonda veya çelik dış yapıya sahip aletlerde kullanılır.

  ÇELİK PROFİLLER HAKKINDA GENEL

  Çelik profiller, bir yapı ürünü olarak çelikten elde edilen günlük hayatımızda sıkça karşılaştığımız malzemelerdir. Kullanım alanları ve şekilleri geniş bir yelpazede olan çelik profiller farklı kodlarla tanımlanmıştır. Genel terminoloji itibariyle çelik yapılardaki kullanım alanlarına göre şekillendirilen profillere; H kesitli HEA, HEB, I kesitli IPE, U kesitli UPN, CFCHS, CFRHS gibi isimler verilmektedir.

  Çelik profiller kalite standartlarına göre de çeşitli isimler alırlar. Türkiye’de en çok kullanılan çelik profil kalitesi Avrupa’da tercih edilen profillerdir ve S235/S275 kalitesini taşırlar.

  Bir yapı malzemesi olarak paslanmaz çelik profil dış yapıda yer almaya da uygundurlar. Bu anlamda modern dönemde çelik profil üretiminde estetik kaygıların da ön plana çıktığı söylenebilir. Öyle ki; parlak çelik profiller, renkli çelik profiller ve ayna görünümlü çelik profiller aracılığıyla yapının ihtyiacı karşılanırken öte yandan estetik algı için de keyifli uyarlamalar yaratılabiliyor. Bu anlamda çelik profillerin kullanılmakta olduğu çeşitli alanları sıralayacak olursak;

  -İç ve genel mimarinin her alanında
  -Teknolojik çeşitli ürünlerin üretiminde
  -Mobilya sanayide gerekli olan ürünlerde kolların ve ayakların yapılmasında
  -Otomobil sektöründe taşıtların alt yapısının meydana getirilmesinde
  -Endüstriyel mutfak ve gıda sanayinde

  Genel yapı itibariyle kalıplaşmış çelik profiller belirgin özelliklere sahiptirler ve karşımıza standart fiziksel özelliklerle çıkarlar. Bu özellikler daha önce de ele aldığımız üzere kullanım alanına göre tercih edilirken, kullanıcılar ürünü talep ettikleri firmalardan çeşitli farklı görsel özelliklerle de talep edebilmektedirler.
  Bilhassa prefabrik yapıların oluşturulmasında çok fazla kolaylık sağlayan çelik profiller vidalanabilirlik özelliği ile kolayca uzaltılıp, genişletilebilirler ve böylelikle yapıya uygun forma kısa sürede getirilebilirler. Hafiflik özellikleri ile

  Çelik Paslanmaz Profillerin Yapısı

  Çelik grupları dünya genelinde standartlaşmış kodlarla tanınırlar. Bu kodların belirlenmesinde çeliğin bileşenleri dikkate alınır. Dünyada en yaygın olarak tercih edilen çelik kalitesi 304 kodlu paslanmaz çeliktir ve bu çelik genel olarak diğer çelik türlerinin de kıyaslanmasında baz alınan çıkış noktasıdır. %18 krom ve %8 nikel içeren 304 kalite çelik, paslanmaz çelik profillerin üretiminde sıklıkla tercih edilir. Yüksek mukavemet özellikleri, korozyona karşı direnci, sıcaklık ve basınca karşı standart dayanımı ve kaynaklanabilirlik özelliği ile birçok çelik profilin meydana getirilmesinde 304 kalite çelik tercih edilir. 

  304 kalite çeliğin merkezinde olmak üzere alaşımı birbirinden farklı çok sayıda çelik türü bulunur. Bunlar ise kendi içinde çeşitli çelik gruplarını oluşturmakla beraber farklı kalite kodları alırlar. Bu türler ise krom, nikel, karbon oranları farklı, molibden, titanyum içerip içermeme durumları ile yapısal özelliklerini ortaya koyarlar.
  Kaliteli bir paslanmaz çelik profil ile gerek dekorasyon ve gerek yapısal uygulamalarda oldukça estetik ve dayanıklı çalışmalar ortaya koyabilmek mümkündür. Bu nedenle de günümüzde sayısız alanda çelik profillerin kullanımı söz konusudur.

  Kaynak: https://www.karacapaslanmaz.com/paslanmaz-profil

   

  Devamı..
 • Yeni Teknoloji Devri Teknoleji.Net'de!

  Teknoloji hızlı bir şekilde bir şekilde büyürken yeni akıllı cihazlar, tabletler ve birçok yeni ürünler hızla hayatımıza dâhil olmaktadır. Bunun için sizlere yenilikleri almak. Teknoleji.net sizlere yenilikleri almak.

  Teknolojinin hızına kimse yetişemese safra teknoleji.net sizler için bu hıza yetişerek gelişmeler anlık ve yakından takip etmek. Aynı zamanda, teknolojinin getirdiği yeni cihazlarla ilgili problemler ve bunların çözümlerine de yer verilmkü, bu çözümler, çikolata, çöp dahiltan kurtaracaktır. Teknoleji.net yeni teknoloji devrini yakından takip eden, tüm teknolojik haberlerin hepsini özler ile paylaşacaktır. Sizler için siteyi yakından ve anlık olarak takip etmek amacı ile siteye üye ol veya Facebook gibi sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

  Her çeşit android, iOS işletim sistemleriyle birlikte takip etmekte ve bunları birlikte güncelleştirecek konulara yer ver siteyi markala teknolojik gelişmeleri sizlere anlık olarak sunar. Hakları ve yeniliklere de ayrıntılarla bilirlikte ulaşılacaktır. Alacağınız yeni cihazların incelemesi yerinde yapılmakta olup, dayanıklılığını, kalitesini ve özelliklerini cihaz incelemeleri ile görebilirsiniz.

  Teknoleji.net sizlere oyunlar hakkında da yeni gelişmeler anlık olarak. Sitede teknoloji haberleri ile gelişen anlık haberlere ulaşmak artık çok daha kolay olacaktır. Cihazlar da sorun yaşayan kişilerin hayat kurtarıcı olan çözümleri de yine bu sitede yer alırken anlatım açısından oldukça akıcı ve anlaşılır cümleler ile sizlere çözümleri sunmaktadır. Renkli ve eğlenceli teması ile güncel teknoloji haberlerini sizlere sunmaktadır. Sitede yer alan tüm haberler aynı şekilde Facebook hesaplarında da paylaşılmakta olup, bu hesapları takip ederek de anlık haberlere ulaşmanız mümkün olacaktır. Sitenin editör kısmında yer alan ve sürekli güncel bilgileri sizler ile paylaşan kişiler alanında eğitimli kişiler olup, ilgi ile takiplerini yaparak sizlere sunmaktadır. Bay ve bayandan oluşan editör ekibinde kaliteli içerikler ve akıcı dil için kendilerini sürekli geliştirmeye çalışmaktadırlar. Siteyi inceleyerek bizler ile aynı görüşü elde edebilirsiniz.

   

  Devamı..
 • Kaliteli Salopet Elbise Tasarımları ile Şıklığınıza Şıklık Katın

  Rahat giyim için kadınlar çoğu zaman salopet tasarımlarına yönelim sağlıyor. Değişen detay farkları, kumaş biçimleri ve dikim tarzları ile daima ön planda olan salopet elbise modelleri kadınların şıklığını görselleştiren olağanüstü tasarımlardan oluyor. Muazzam şort düğmeli salopet tasarımları ve kot görselli askılı salopetlerden yana tercihleri olan bayanlara siteden tanıtımlar yapılıyor.

   

  Geniş Yelpazede Tutulan Salopet Elbise Tasarımları

  Dış giyimin günlük modelleri arasında ve geniş yelpazede tutulan salopet elbisetasarımları likralı kumaşları ile genç neslin rahat seçimleriyle örtüşüyor. Farklı konseptleri olan elbiselerin balıkçıl yakalı tasarımları her zevke hitap eden renk biçimleri ile hareketlendiriliyor. Özellik biçimlerinin bir çoğu bel kuşağını içermekte olup, sitenin kaliteli ve özgün sunumlarında yer alıyor.

  Çok Çeşitli Salopet Elbise Tasarımlarına Kaliteli Ulaşım Noktası

  Birçok tasarım detayını içinde barındıran çeşitli salopet elbise modelleri sitenin bloğunda boyfriend tasarımları ve cepleri işlemeli kot seçenekleri ile yer alıyor. Bunun için ihtiyaçlarınız halinde sitenin https://www.dilvin.com.tr/salopet-elbise adresi ile sipariş tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.

   

   

  Devamı..
 • Dolgu Topuklu Ayakkabı Fiyatları

  Değişik giyim parçalarınızla rahatlıkla kullanabileceğiniz dolgu topuk ayakkabı modelleri rahatlığı ve elegan duruşuyla kadınların beğenerek kullandıkları ayakkabılardır. Günlük hayatınızda, iş hayatınızda yada özel günlerinizde kullanacağınız dolgu topuklu ayakkabılar topuk baskısını tapana yayarak daha yüksek topuklu ayakkabılarda dahi rahat yürümenizi sağlar. Özellikle iş ortamında çalışan bayanların hem rahat hem de şık giyinmek isteyen bayanların tercihi olan dolgu topuklu ayakkabı modelleri farklı tasarımlarıyla yazında kışında giyebileceğiniz alternatifler sunar. 

  Dolgu Topuklu Ayakkabı Modelleri

  Dolgu topuk ayakkabı modelleri farklı topuk modelleriyle kadınların her alanda rahatça kullanımı sağlıyor. Günlük hayatta ve iş hayatında kadınların genelde babet tarzındaki az dolgu topuklu ayakkabıları tercih ederler. Babet formundaki ayakkabıların önü kapalı veya açık tasarlanır tek bantlı modelleri ise ayak bileklerin ince durmasını sağlayarak bu ayakkabılar kadınları daha çekici bir görünüm kazandırıyor. Özel günlerinizde abiye veya elbiselerinizin şıklığını tamamlayan yüksek dolgu topuklu ayakkabılar farklı renkleriyle ve modelleriyle elbiselerimizle ahenk içinde uyum sağlayacaktır. Sizde aradığınız dolgu topuk ayakkabı modellerini https://www.sofiabaldi.com/dolgu-topuklu-ayakkabi sitesinden bulabilirsiniz. 

   

   

   

  Devamı..
 • NikeHuarache Tasarım Harikası Modelleri Büyük Beğeni Görüyor

  İnsan vücudunun yapısına göre dizayn edilen ayakkabı modelleri ile tanınan Nike dünyanın bir numaralı spor giyim markaları arasında yer alıyor. Yapılan çalışmalar ve araştırmalar neticesinde ortaya çıkan Nikehuarachespor yaparken ya da gündelik hayatta tercih edilecek ayakkabı modelleri arasında yer alıyor. Sizde Basketbol, koşu ya da gündelik hayatta severek tercih edeceğiniz Nikehuaracheayakkabı modelini araştırarak satın almak istediğinizde onlarca model arasından dilediğinizi tercih ederek internet üzerinden sipariş etmek istediğinizde bu konuda internetin gücünden yararlanabilirsiniz. Kaliteli ve birinci sınıf kaliteye sahip ayakkabı modelleri ile bilinen Nike spor giyim ürünleri uzun süre kullanım imkanı sunmaktadır.

   

  Ayakkabı Seçiminde NikeHuaracheModelleri Öne Çıkıyor

  Eğer sizde internet üzerinden ayakkabı almak isterseniz, zengin renk seçenekleri ve tasarımları ile öne çıkanNikehuarachemodellerini severek üzerinizde taşıyabilirsiniz. Şık taban tasarımı ile öne çıkan ayakkabılar, erkek ve bayanların beğenisini kazanacak özelliklere sahip olup, sizde güvenle internet üzerindenhttps://www.sneaksup.com.tr/nike-huarache/sitesine girerek ayakkabıları sipariş ederek satın alabilirsiniz.

   

   

   

  Devamı..