Apple’a Tarihi Ayar: %100 Çerçevesiz ve Ekstra Kameralı Telefon: Vivo Nex

30
Skip (5)
Advert

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
26 İzlenme
Apple’a Tarihi Ayar: %100 Çerçevesiz ve Ekstra Kameralı Telefon: Vivo Nex

Merhaba Webtekno Takipçileri. Bu videomuzda sizlerle birlikte çerçevesiz diye gezinen telefonlara kafa tutan Vivo Nex isimli telefonu inceliyoruz.

Evet arkadaşlar telefona karşıdan baktığımız zaman ne bir çentik ne bir ön kamera görüyoruz. Bu da telefona %91.2’ lik bir ekran gövde oranı veriyor. Peki bu adamlar ön kamerayı ne yapmışlar? Gelin bu çözüme yakından bakalım ve kamera performansıyla başlayalım.

Kamera Özellikleri:

Telefonda çerçeve olmayınca, ön kamera çözümünü şu şekilde halletmişler. Ön kamerayı açtığınız zaman telefonun sol üst tarafından çıkıyor kameramız. 3 farklı ses efekti ya da sessiz olarak çıkabiliyor kamera o bölümden. Sessiz olduğunda da içindeki motorun sesini rahatlıkla duyabiliyorsunuz. Normal bir selfie kamerasına ulaşmaktan daha uzun sürüyor bu işlem. Ancak çok abartı bir süre değil tabi ki. Ön kamera oldukça büyük bir yeniliği getiriyor telefon dünyasına. Ama burada akıllara bir soru geliyor tabi ki. Bu kamera kırılır veya bozulur mu? İhtimaller dahilinde diyelim. Çünkü içinde bir motor sistemi var ve bu sistem bozulursa elveda diyoruz ya da cebinizde yanlışlıkla açıldığı zaman, elinizde tutarken sağa sola çarpmayla direk gidebilir gibi duruyor. Ama her ne olursa olsun çentiği ortadan kaldırıp böyle bir çözüm getirmelerini takdir etmek gerekiyor. Ön kameramız 8 mp değerini taşıyor ve f2.0 diyafram değerine sahip. Görüntü kalitesi bakımından bu kadar büyük bir yeniliğe karşı bekleneni bence tam karşılayamıyor. Yoğun ışık altında renkler biraz patlıyor. Güzelleştime efektlerinde de biraz fazla abartı olduğunu söyleyebiliriz. Portre modu da bulunan ön kameramızda çekilen portre fotoğraflar biraz yapay gözüküyor. Gelecek modellerde kızaklı ön kameranın yanında biraz da kameranın kalitesine önem vermeleri gerekli gibi gözüküyor.

Arka kamerasına baktığımız zaman 12 ve 5 mp olmak üzere çift kamera görüyoruz. 12 mp olan f1.8, 5 mp olan da f2.4 diyafram değerini taşıyor. Arka kameralar ile ön kameradan farklı olarak gayet güzel sonuçlar elde edebiliyoruz. Gündüz veya bol ışıklı yerlerde çektiğimiz fotoğraflar gayet güzel durumdalar. Sadece çekildikten sonra kendi içinde biraz efekti kaçırabiliyor. Olduğundan daha parlak çekebiliyor yani. Telefonda herhangi bir çerçeve olmadığı için, tam ekranda fotoğraf çekmek oldukça güzel gözüküyor.

Video tarafına baktığımızda arka kamera ile 4K ön kamera ile de 1080P videolar çekilebildiğini görüyoruz. Optik sabitleyicisi bulunan kameramızda hem video çekerken hem de fotoğraf bölümünde titreşimlerin önüne geçiliyor.

Bir de AR Stickers eklenmiş kameraya. Bu da "AR Emoji" gibi çeşitli efektler uygulamanızı sağlıyor görüntüye. Ancak fazla bir şey beklemeyin bu bölümden de.

Videonun devamında tasarım, teknik özellikler ve oyun testi gibi konuları da görebilirsiniz. İyi seyirler :)

Kanalımıza abone olmayı unutmayın ► http://goo.gl/y4AjCY

Hepsi ve daha fazlası için : http://www.webtekno.com/
Kategori
TEKNOLOJİ

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.