Akşener: "Partimin Başındayım

30
Skip (5)
Advert

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Ekleme Tarihi by admin
20 İzlenme
Akşener: "Partimin başındayım"

Meclis’e 44 vekille giren İYİ Parti’de, Genel Başkan Meral Akşener İYİ Parti Genel Merkezi'nde seçim sonuçlarını değerlendirdi.

26 Haziran 2018 Salı 12:46

24 Haziran 27. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 44 milletvekili ile güçlü bir şekilde Meclis’e giren İYİ Parti’de seçimlerin ardından açıklama yapan Genel Başkan Meral Akşener, "Partimin başındayım, mücadelemiz sürecek" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Genel İdare Kurulu toplantısının ardından kurmaylarıyla birlikte kameralar karşısına geçti.

Akşener’in açıklamalarından satır başları şöyle:

"GENEL BAŞKANLIĞIMDA YOLA DEVAM"

"Değerli Basın Mensupları,

Katılımlarınız nedeniyle Partim ve şahsım adına hepinize teşekkür ederim.

Öncelikle henüz kesinleşmemiş olsa da seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dilerim.

Bu açıklamayı bugüne bırakmamızın nedeni, benim ve partimizin yönetim anlayışımızın gereği, yetkili kurullarımızda görüşmeden hiçbir açıklama yapmama ilkemizdir.

Bize göre, güçlü ve kalıcı bir siyasi parti olmanın gereği budur.

Seçim sonuçlarının ortaya koyduğu tabloyu Genel İdare Kurulu’muzun önüne koydum.

Tabloyu değerlendirerek yol haritası çizmelerini talep ettim ve bu buradan çıkacak karara da uyacağımı belirttim.

Bu değerlendirme sonucunda, partimizin en yetkili organı olan Genel İdare Kurulu’muzun kararı, bütün zor şartlar ve imkansızlıklar içerisinde alınan bu sonucun, ülkemiz ve milletimizin geleceğe olan umudunu artıran büyük bir kazanım olduğu yönündedir.

Genel İdare Kurulumuz, ülkemiz siyasetinin merkezine yerleşmiş olan İYİ Parti’nin, benim genel başkanlığımda yola devamının arkasında olduklarını güçlü bir şekilde belirtmişlerdir.

Kendilerine huzurlarınızda bu güvenleri için teşekkür ederim."

"BİR ADIM BİLE GERİ ÇEKİLMEDİK"

"Bildiğiniz gibi, biz İYİ Parti olarak 8 ay önce Türkiye’ye huzuru getirmek, gerginliği azaltmak, devletle insan arasında oluşan uçurumu gidermek ve ülkemize nefes aldırmak için yola çıktık.

Çünkü, Türkiye’nin demokrasi ve hukuk, ekonomi, dış politika, eğitim, güvenlik gibi pek çok sahada derin bir kriz içerisinde olduğuna, üretim toplumu olması gerekirken tüketim odaklı bir topluma dönüştüğümüze, bunun ülkeyi getirdiği noktayı, milletimizin yoksullaşmasını, toplumsal çürümenin boyutlarını görerek yeni bir bakış açısıyla
Kategori
GÜNDEM

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.