Adana'da Kış Ortasında Bahar Havası

30
Skip (5)
Advert
Advert

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Advert
Ekleme Tarihi by admin
22 İzlenme
Türkiye'nin doğusunda kar yağışı hava hayatı olumsuz etkilerken, termometrelerin 22 dereceyi gösterdiği Adana'da bahar havası yaşanıyor.

Adanalılar yılın ilk günlerine güneşli bir havaya uyandı. Son iki gündür 17-18 derece seviyesinde seyreden hava sıcaklığını fırsat bilen vatandaşlar bugün güneşin keyfini çıkardı. Kimi tişörtle gezerken, bazıları parkta arkadaşları ve köpeği ile vakit geçirdi. Kimileri ise bankta yatarak dinlendi. Çocuklar da güzel havanın keyfini parklarda oyun oynayarak çıkardı.

Toros Dağları’nın zirvesine yağan kar ise havanın güneşli ve bulutsuz olması nedeniyle kent merkezinde kartpostallık görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu. Termometrenin 22 dereceyi gösterdiği Atatürk Parkı’na gelen vatandaşlarda, kış ortasında güneşli havadan yararlanmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Berkan Yavuz isimli bir vatandaş, “Adana’da bu mevsimde havalarımız genelde iyi olur. Kış mevsimi olsa da havalarımız gayet iyi. Yağış olsa bile 1-2 hafta sürüyor. Bütün yurtta kış etkisini gösteriyor ama bizim Çukurova illerinde hava böyle geçer” diye konuştu.

“Kışı yaşayamıyoruz”

Yeğeni ile birlikte gezmek için parka gelen Belgin Tutakbola ise, “Çok güzel bir hava ancak böyle olunca da kuraklık oluyor. Mevsim kendi görevini yapmalı bence. Kış mevsimi ise kışı yaşamalıyız ama Adana’da yaşayamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Parka dinlenmeye gelen Ali Katı, Adana’da şuanda yaz mevsiminin yaşandığını ifade ederek, “Hava çok güzel. Yaz havası yaşıyoruz. Doğu’da kış olmasına rağmen burada yaz havası var. Yazdan kalma bir hava var. Adana’da kış kendisini göstermiyor ama gösterse iyi olur. Havalar kurak gidiyor” şeklinde konuştu.

Cem Tümenbatur isimli başka bir vatandaşta, “Her tarafa kış geliyor ama Adana’da bahar havası. Üstümüze kalın giyiyoruz ama çıkartıyoruz geri. Yanıyor her yer. Kış kendisini biraz gösterse iyi olur. Yaza göre daha iyi bir hava var tabi ki. Adana’nın yazı böyle olsa tadından yenmez” dedi.

-------------------------------------------------------------------------------
İhlas Son Dakika YouTube Kanalı Abone Olmak İçin
► http://bit.ly/IhlasSonDakika

İhlas Son Dakika Web Sitesi
► http://www.ihlassondakika.com

İhlas Son Dakika Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/ihlassondakika
► https://twitter.com/ihlassondakika
► https://plus.google.com/+ihlassondakika
► https://instagram.com/ihlassondakika

İhlas Son Dakika Haber Akışı
► http://www.ihlassondakika.com/rss-service
Kategori
GÜNDEM

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.