2017'nin Bilinmeyen En İyi 12 Filmi

Advert

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Advert
Ekleme Tarihi by admin
43 İzlenme
1) Good Time: 00:30
2) The Square: 00:57
3) Black Mirror USS Callister: 01:30
4) Win It All: 02:08
5) Wind River: 02:32
6) Get Out: 03:02
7) The Meyerowitz Stories: 03:24
8) Call Me By Your Name: 03:53
9) Big Sick: 04:26
10) Brawl in Cell Block 99: 04:50
11) Jim & Andy: 05:36
12) Logan Lucky: 05:57

MÜZİKLER: ANDREW APPLEPIE: https://soundcloud.com/andrewapplepie
http://www.andrewapplepie.com

Twitter: https://twitter.com/filmelestiriler
Instagram: https://www.instagram.com/filmegitmedenonce

2017'nin bitmesine birkaç ay kaldı. Sene boyunca ülkemizde ve yurt dışında bir sürü film deli gibi gişe yaptı. Ancak her sene olduğu gibi bu sene de birçok iyi film genel kitleye hitap etmediği ve yüksek bütçeli bir reklam kampanyasına sahip olmadığı için unutuldu veya keşfedilemedi. İnsanlar film seçerken çok zorlanıyor. Umarız bu video hem insanların film seçmesini hızlandırır hem de değişik ve kaliteli filmler seçmesini sağlar. Hangi filmi hangi zamanda konuştuğumuzu açıklamalar bölümünde bulabilirsiniz. Şimdi uzatmadan başlayalım.

İlk sırada Good Time var.
Robert Pattinson deyince aklınıza Twilight ve rol yapamayan yakışıklı çocuk mu geliyor? Bu filmden sonra gelmeyecek. Good Time, biri zihinsel engelli biri de Robert Pattinson olmak üzere 2 kardeşin kolay yoldan para kazanmaya çalışmasıyla başlıyor ve tahmin edilemeyecek bir hızda ilerliyor.

3. sırada harika bir bilim-kurgu filmine sahibiz. Aslında şimdi önereceğimiz şey bir dizi bölümü ama hemen sinirlenmeyin. Black Mirror dizisininc her bölümü birbirinden bağımsız hikayelere sahip. Size önerdiğimiz 4. sezonun muhteşem bilim-kurgu bölümü USS Calisster'ın süresi 70 dakika. Bölümle ilgili ne söylesek spoiler olur. Zaten daha dizi çıkmadı. Ancak şuna emin olun, USS Calisster, inanılmaz bir hikayeye sahip ve bu sene vizyona giren çoğu filmden daha iyi. Başka ne diyebilirim bilmiyorum, bilim-kurgu sevenler de sevmeyenler de izlesin.

4. sıradaki filmi şu ana kadar izleyen birini görmedim. Tabii izleyenler vardır ama Netflix'in filmi Win It All bizce daha çok ilgiyi hak ediyor.
5)3. filmimiz Wind River güzel bir film Yani ben beğendim. Amerika'da kızılderililerin bulunduğu karlı ve az nüfuslu bir bölgede işlenen cinayet üzerine, FBI bölgeyi bilmeyen bir ajanı olay mahline gönderiyor. (rıza baba olay yerine yakınız.

6. sırada bu senenin en iyilerinden ve potansiyel oscar adayı Get Out var. Filmdeki sürprizleri size söylememek için konuya çok girmeyeceğiz ancak, film Amerika'da zencilere karşı yapılan ırkçılığı kullanarak mükemmel bir gerilim hikayesi anlatıyor.

7. sıradaki film Meyerowitz Stories. Herkesin bir ailesi ve bu aileyle ilgili iyi veya kötü düşünceleri vardır. Bu filmde hala kendi içindeki sıkıntıları çözememiş bir aileyi görüyoruz. Başrollerde ise Dustin Hoffman, Adam Sandler ve Ben Stiller var.

8) Senenin en romantik filmi Call Me By Your Name, 17 yaşındaki bir İtalyan çocuğunun babasının üniversite asistanına olan aşkını anlatıyor. Ne yapacağına tam olarak karar veremeyen iki karakter de çok iyi ve sade anlatışmış.

Herhalde bunu ülkemize uyarlarlarsa her şeyi yanlış anlayıp karakterlerden birini kadın yaparlar.

9) Bu filmi 10. sıraya aldık çünkü daha önce rastgele film önerilerinde önermiştik. 2017'nin en iyi filmlerinden Big Sick çok iyi bir komedi. Aynı zamanda dramatik ve romantik bir film.

10) 10. sıradaki bu film ailesine bakabilmek için uyuşturucu işlerine karışan ve bu sebeple hapishaneye düşen eski bir bokscuyu anlatıyor. Bokscu rolünde 1.96 boyuyla hatırlayacağınız Vince Vaughn yer alıyor. Oldukça yavaş bir şekilde başlayan film önce ana karakterin her türlü talihsizlik karşısında bitmek bilmeyen iradesini gösteriyor. Filmi izlettiren iki şey var. Vince Vaughn ve içerdiği şiddetli aksiyon sahneleri. Çekilen dövüş sahneleri sadece bu yılın değil son yılların en iyi dövüş sahnelerinden ve eğer mideniz böyle şeyleri kaldırmıyorsa izlememeniz gereken türden olduklarını söyleyebiliriz. Bununla beraber eğer filmin yavaş geçen ilk yarısını izleyebilirseniz diğer yarısında şiddete ve gerilime doyucağınızın garantisini veriyoruz

11. sırada bir Netflix belgeselimiz var. Jim Carrey'nin filmlerini biliyor olabilirsiniz, ancak kendisinin çok değişik bir kişiliği var.
Kategori
FRAGMANLAR

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.